ایسوس و معرفی سرورهای پلتفرم Cavium ThunderX

0
868
مادربوردهای تاندر x ایسوس

ایسوس به عنوان یکی از معتبرترین برندهای تولید‌کننده مادربورد با تنوع در پیاده‌سازی پلتفرم‌ها و فناوری‌های مختلف در حوزه مادربوردهای سرور نیز به خوبی عمل کرده و به تازگی مادربوردهای سرور جدید خود مبتنی بر پلتفرم Cavium ThunderX  را به نمایش گذاشت که جهت دستیابی به نهایت عملکرد، افزایش کاربری در پایگاه‌های داده و اجرای محاسبات سنگین برای محیط‌های کاری کوچک و متوسط طراحی شده‌اند.

مادربوردها و سرورهای مبتنی بر پلتفرم Cavium ThunderX ایسوس جزء بهترین‌ها  در رده سرورهای دو سوکته در پردازش های ابری و بنچمارک‌های HPC شناخته شده‌اند. پلتفرم های ARM شرکت ایسوس با بهره‌گیری از قطعات و تجهزات با کیفیت، بهترین عملکرد را در شرایط سخت ارائه می‌دهند.

طبق اظهارات شریک تجاری Cavium، مدیرکل بخش مرتبط با سرورهای ایسوس، آقای رابرت چین: “ایسوس از جایگاهی قدرتمند، مطمئن و ویژه‌ای در حوزه سرورها برخوردار است. ما مفتخریم که با همکاری Cavium توانسته‌ایم به کاربران خود سیستم‌های ThunderX ARM را با استفاده از عملکردی بینظیر و مصرف بهینه انرژی ارائه دهیم.” گوپال هدج، معاون و مدیرکل بخش پایگاه‌دادهCavium  نیز اعلام کرد: پیاده‌سازی دو سوکت روی مادربوردها، افزایش کارایی، سخت‌افزارهای شتاب دهنده مجتمع، منجر به افزایش تمایل و استقبال کاربران از پردازنده‌های TunderX ARMخواهد شد. ما از همکاری با ایسوس خرسندیم و از پشتیبانی این شرکت به عنوان یک نام پیشرو در زمینه نوآوری در طراحی سرورها استقبال می‌کنیم.”

پلتفرم Cavium ThunderX - مادربوردهای تاندر x ایسوس

کارایی بسیار بالا و ترکیب بی‌نهایت برنامه‌ها

خانواده محصولات ThunderX در میان بهترین‌ پردازنده‌های 64 بیتی ARMv8 در پایگاه‌های داده و پردازش‌های ابری هستند. این پردازنده‌های قدرتمند علاوه بر پشتیبانی از پیکربندی یک و دو سوکته، می‌توانند پهنای باند و حجم بالایی از فضای ذخیره‌سازی را تضمین کنند. سرورهای ایسوس مبتنی بر پلتفرم Cavium ThunderX با نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های متعددی در زمینه‌های محاسبات، شبکه و امنیت سازگار هستند. به علاوه این پلتفرم همچنین برای اجرای نرم افزارهایی مانند Ceph ، برنامه‌های محاسبات ابری، انتقال فایل‌های سنگین و برنامه‌های تحت وب بهینه سازی شده است.

طراحی بهینه ، جریان هوای بدون مانع، حداکثر خنک کنندگی و کنترل فن ها:

سرورها و مادربوردهای مبتنی بر ThunderX ARM، به دقت برای پیکربندی‌های رک مونت بهینه شده‌اند که نیازمند بهترین راه حل‌های حرارتی ممکن هستند. سرورهای ایسوس بدون هرگونه کابل‌کشی بیهوده و اضافی، با استفاده از جریان هوایی مستقیم به خوبی حرارت را دفع می‌کنند. امکان کنترل فن‌های مادربوردهای سرور ایسوس و بر اساس نیاز کاربر وجود دارد و دو گزینه خودکار و دستی برای کنترل فن‌های این مادربوردها در نظر گرفته شده است. در حالت خودکار، دمای پردازنده با سنسورهای بسیار دقیق به دقت رصد شده و سرعت فن‌ها با توجه با میزان فشار کار پردازنده تغییر می‌کند. از سوی دیگر در حالت دستی، کاربر در تصمیم گیری سرعت و کنترل فن ها کاملاً آزاد است و با توجه به نوع فعالیت و نیا خود تنظیمات دلخواه را پیاده سازی می‌کند.

ارسال یک پاسخ