14 ویژگی سیستم‌عامل جدید Apple Watch

0
32913
سیستم عامل جدید watchos اپل

در جریان کنفرانس WWDC 2015، شرکت اپل به جز معرفی iOS 9 و سیستم‌عامل جدید مک موسوم به El Capitan، خبر مهم دیگری نیز برای طرفداران اکو سیستم این برند داشت. تغییرات جدید در Apple Watch با معرفی آپدیت جدید در سیستم‌عامل این ساعت صورت پذیرفته است که در ادامه این تغییرات را در قالب 14 عنوان مهم گردآوری کردیم. با ما همراه شوید.

سیستم‌عامل جدید اپل برای ساعت‌های هوشمند این برند WatchOS 2 نام دارد و درست همانند iOS 9، نسخه دولوپری آن از هم‌اینک در دسترس قرار دارد اما کاربران عادی برای دسترسی به این سیستم‌عامل باید تا پاییز به انتظار بنشینند. تغییرات در WatchOS 2 را به طور خلاصه می‌توان در کارکرد بهتر دستگاه، برخی خصوصیات مرتبط با رابط کاربری و بعضی اپلی‌های جدید خلاصه کرد. این سیستم‌عامل جدید دسترسی بهتری را در اختیار برنامه‌نویسان برای در اختیار گرفتن سخت‌افزار ساعت قرار می‌دهد و بدین‌ترتیب می‌توان انتظار مشاهده برنامه‌های هوشمندانه‌تری از این پلنفرم در آن را داشت. تغییرات کلی این سیستم‌عامل به ترتیب شامل این موارد می‌شود.
1- اپلیکیشن‌هایی که در خود ساعت اجرا می‌شوند.

سیستم عامل جدید watchos اپل
در حال حاضر ایده اپل واچ بدین صورت است که اپلیکیشن در گوشی اجرا شده و سپس به ساعت استریم می‌شود. این شیوه در WatchOS 2 تغییر کرده و برنامه‌ها در خود ساعت اجرا می‌شوند.
2- عکس به عنوان پس‌زمینه

سیستم‌عامل WatchOS 2 اپل
وقتی که دستگاهی کاربری ساعت دارد، واچ‌فیس‌ها یا پس‌زمینه‌های ساعتی برای آن بسیار مهم خواهد بود. در نسخه جدید سیستم‌عامل ساعت اپل کاربران نه‌تنها می‌توانند عکس دلخواه خود را به عنوان واچ‌فیس انتخاب کنند بلکه امکان انتخاب کل یک آلبوم و سپس نمایش عکسی متفاوت در هر بار نگاه به ساعت نیز برای افراد در نظر گرفته شده است. اپل همچنین در این سیستم‌عامل واچ‌فیس تازه‌ای را طراحی کرده که در طی آن تصاویری از کشورهای مختلف جهان در ساعت‌های گوناگون به عنوان تصویر پس‌زمینه ساعت نشان داده خواهد شد.
3- اطلاعات اپ‌های غیر اپلی روی واچ‌فیس

سیستم‌عامل WatchOS 2 اپل
در این حالت به جای نمایش یک ساعت ساده، می‌توان اطلاعات اپ‌های جداگانه‌ای که توسط اپل ساخته نشده است را روی صفحه، به نمایش درآورد. به عنوان نمونه می‌توان اطلاعات ترافیک، ساعت پرواز و نتایج مسابقات را مستقیما روی صفحه ساعت مشاهده کرد.
4- سفر در زمان

سیستم‌عامل WatchOS 2 اپل
در این حالت با چرخش پیچ کناری ساعت می‌توان برای دیدن وقایع پیش رو، ساعت را به جلو کشید. در این حالت اطلاعاتی نظیر وضعیت آب و هوا در ساعت‌های بعدی، eventهای در پیش رو و مواردی از این دست را می‌توان مشاهده کرد.
5- حالت شب

سیستم‌عامل WatchOS 2 اپل
در این حالت در صورت اتصال شارژر به ساعت و قرار دادن آن به پهلو، ساعت با وجود آنکه سخت‌افزارهای اصلی آن به حالت Snooze فرو رفته‌‌اند. ساعت و آلارم تنظیم شده را به نمایش در می‌آورد و جایگزین مناسبی برای ساعت خواب کاربران خواهد شد. در این حالت صفحه‌نمایش همواره روشن خواهد بود.
6- افزودن دوستان بیشتر

سیستم‌عامل WatchOS 2 اپل
در نسخه جدید سیستم‌عامل ساعت اپل می‌توان تا 12 نفر را به لیست دوستان خود در ساعت اضافه کرد. Swipe دست به سمت راست و انتخاب group در این حالت کافی خواهد بود.
7- اضافه شدن رنگ به طرح‌های کاربران

سیستم‌عامل WatchOS 2 اپل
در این حالت Digital Touch یا طرح‌های کشیده شده با دست از رنگ‌های مختلف نیز پشتیبانی می‌کنند. این نکته البته چندان مهم به نظر نمی‌رسد اما در هر حال گامی به سوی جلو خواهد بود.
8- پاسخ به ایمیل‌ها

سیستم‌عامل WatchOS 2 اپل apple
کاربران اپل واچ بالاخره قادر به پاسخ دادن به ایمیل‌ها به صورت مستقیم از روی ساعت هستند. شیوه این پاسخ گویی یا از طریق صورتک‌ها، یا با پیغام‌های از پیش تعیین شده و یا از طریق صدا است.
9- پشتیبانی از برنامه‌های جانبی در بخش Health

سیستم‌عامل WatchOS 2 اپل
ممکن است بسیاری از کاربران استفاده از برنامه‌هایی جدا از برنامه‌های اپل را در بخش فیت‌نس یا سلامتی ترجیح بدهند. در این حالت در سیستم‌عامل جدید نتایج این برنامه‌‌ها نیز در رینگ فعالیت در قسمت Health ظاهر می‌شود. نتایج این قسمت در فیس بوک و توئیتر قابل اشتراک گذاری بوده و یا می‌توان با پیامک آنها را به دیگران ارسال کرد.
10- Siri

سیستم‌عامل WatchOS 2 اپل
همزمان با iOS 9، رابط صوتی Siri در WatchOS 2 نیز هوشمندتر از قبل خواهد بود. در این حالت می‌توان از سیری تقاضای پیش‌نمایش یک اپلیکیشن‌ها و یا آغاز یک جلسه تمرینی را کرد.
11- Apple Pay

سیستم‌عامل WatchOS 2 اپل
این قابلیت به خصوص برای دارندگان گوشی‌های پایین‌تر از iPhone 6 بسیار جذاب خواهد بود چرا که به جای استفاده از گوشی می‌توان، اپل واچ را در پرداخت‌های موبایلی به کار گرفت. اپلیکیشن Wallet نیز طبیعتا در این قسمت وجود دارد.
12- Tarnsit

سیستم عامل جدید watchos اپل
اپلیکیشن Maps برای ساعت به مانند iOS 9 از قابلیت Transit پشتیبانی می‌کند که با کمک آن می‌توان به اطلاعات شبکه حمل و نقل عمومی دسترسی داشت.
13- WatchKit

اپل apple
مجموعه Watchkit که در اختیار برنامه‌نویسان و دولوپرهای اپل قرار می‌گیرد؛ دست این افراد حرفه‌ای را در دسترسی مستقیم به المان‌های سخت‌افزاری ساعت نظیر میکروفون، اسپیکر، جرخ جانبی و… در کنار امکان پخش ویدئوهای کوتاه کاملا باز می‌‌گذارد. بدین‌ترتیب می‌توان انتظار مشاهده برنامه‌های بسیار جذابی برای ساعت اپل در اینده نزدیک را داشت.
14- HomeKit

سیستم‌عامل WatchOS 2 اپل
کاربران با کمک HomeKit قادر خواهند بود تا چراغ‌ها و دیگر دیوایس‌های هوشمند خانه را از راه دور کنترل کنند.

منبع

ارسال یک پاسخ