2.5GB فایل را با Firefox Send با موبایل جابجا کنید!

0
947
2.5GB فایل را با Firefox Send با موبایل جابجا کنید!

آیا تا به حال سعی کرده‌اید که یک فایل حجم و بزرگ را برای شخصی دیگر از طریق گوشی تلفن ارسال کنید؟ در این حالت عملا چاره‌ای جز آپلود کردن فایل در یکی از سرویس‌های اشتراک‌گذاری ابری و سپس ارسال لینک برای شخص مورد نظر ندارید در این حالت جدا از آنکه معمولا این فرایند آپلود و دانلود معمولا چندان ایمن و کدگذاری‌شده نیست، از نظر سرعت دانلود و به خصوص آپلود معمولا با شرایط ایده‌آلی روبرو نمی‌شویم و ممکن است این فرایند برای فایل‌های بسیار حجیم به مشکلی تمام‌عیار برای شما بدل شود حالا فایرفاکس با معرفی سرویس جدیدی به نام Firefox Send قصد حل این مشکل را دارد. در Firefox Send به شما اجازه انتقال فایل‌ تا حجم بسیار بالای 2.5 گیگابایت را مستقیما از طریق گوشی اندرویدی‌تان می‌دهد؛ این سرویس که در حال حاضر از طریق مرورگر اینترنتی فایرفاکس در دسترس قرار دارد تا آخر همین هفته به صورت یک اپلیکیشن (البته هنوز به بتا) به فروشگاه Play Store افزوده می‌شود.

در این سیستم در حال عادی می‌توان تا 1 گیگابایت به انتقال و اشتراک‌گذاری اطلاعات پرداخت و با ثبت‌نام رایگان برای یک حساب کاربری فایرفاکس این حجم تا 2.5 گیگابایت ارتقا پیدا می‌کند. نکته جالب در این میان به رمزگذاری کامل یا اصطلاحا end to end encryption این اتصال است که خیال کاربران را از لحاظ امنیت اطلاعات آسوده می‌کند. از آن نیز جالب‌تر گزینه‌ای برای از بین رفتن فایل پس از گذشت یک زمان دلخواه و حتی ایجاد محدودیت در تعداد دانلود آن است. امکان رمزگذاری روی فایل ارسالی نیز وجود دارد.

2.5GB فایل را با Firefox Send با موبایل جابجا کنید!

شرکت موزیلا به جز این مورد در حال کار روی یک مرورگر موبایلی جدید نیز هست که در آن سیستم بازگشائی صفحات براساس tab با تغییر روبرو شده و می‌توان در آن در یک لحظه چندین و چند تب مختلف را به صورت فعال  در پس‌زمینه باز نگه داشت. فایرفاکس همچنین قول یک مرورگر سریع‌تر را نیز به کاربران اندرویدی خود داده است.

منبع

ارسال یک پاسخ