3D تاچ برای سوئیچ بین اپلیکیشن‌ها در آپدیت بعدی iOS 11

0
2612
3D تاچ برای سوئیچ بین اپلیکیشن‌ها در آپدیت بعدی iOS 11

3D تاچ یا لمس سه‌بعدی در گوشی‌های اپل نخستین بار در گوشی آیفون 6s و 6s پلاس معرفی شد با این ویژگی کاربران امکان فشردن صفحه‌نمایش برای فعال شدن یک عملگر خاص را داشتند. یکی از این عملگرهای خاص، استفاده از 3D تاچ برای سوئیچ بین اپلیکیشن‌ها بود که در نسخه جدید سیستم‌عامل اپل موسوم به iOS 11 که چند روز پیش و پس از معرفی آیفون 8 و 8 پلاس و البته آیفون X در دسترس قرار گرفت به دلیل آنچه «محدودیت فنی» خوانده شد،‌ حضور نداشت. اما این ویژگی ظاهرا در آپدیت بعدی اپل مجددا به سیستم‌عامل موبایلی این شرکت باز می‌گردد. این ژست حرکتی به کاربران اجازه می‌داد که به سرعت و بدون واسطه به app switcher برای جابجایی بین برنامه‌ها دست پیدا کنید. شیوه انجام این کار مطابق ویدئوی زیر است که در آن کاربران به سادگی کناره سمت چپ صفحه‌نمایش را رو به داخل فشار دادن و سپس به سمت راست دست خود را می‌کشند و رها می‌کنند.

 

در این هنگام می‌توان با کشیدن دست روی صفحه‌نمایش به سمت راست در یک نمای چرخان و متحرک برنامه‌های باز و جدیدا اجرا شده را مشاهده کرد. در این حالت همچنین کشیدن یک برنامه رو به بالا نیز موجب بسته شدن آن می‌شود. اطلاعات جدید در مورد علت نبود این ویژگی در ایمیلی از کریگ فدریگی، معاونت ارشد بخش مهندسی نرم‌افزار اپل مشخص شده که فدریگی در پاسخ به تماس شخصی که از وی در مورد احتمال بازگشت این ویژگی در iOS 11‌ پرسیده از حضور مجدد این قابلیت در آپدیت بعدی iOS 11.x یاد کرده است.

در حال حاضر در iOS 11 به جای ژست حرکت معمول 3D تاچ، دوبار فشردن دکمه Touch ID، منوی app swither را فعال می‌کند و در مورد گوشی همچنان به بازار نیامده آیفون 10 که این دکمه را ندارد نیز کشیدن خط پایین صفحه‌نمایش (home bar) رو به بالا و مکث کردن در وسط تصویر، app switcher را فعال می‌کند.

منبع

ارسال یک پاسخ