500 میلیون نفر از ویندوز 10 استفاده می‌کنند 140 میلیون از کورتانا

1
2158
500 میلیون نفر از ویندوز 10 استفاده می‌کنند 140 میلیون از کورتانا

شرکت مایکروسافت در جریان برگزاری جلسه Bulid 2017 این برند از برخی آمارهای جالب در مورد پلتفرم‌های مختلف این شرکت از جمله ویندوز 10 و کورتانا پرده برداشت. در اواخر تابستان سال گذشته مایکروسافت تعداد کاربران اکتیو ماهیانه ویندوز 10 را 400 میلیون نفر اعلام کرده بود این تعداد همانطور که از عنوان آن نیز مشخص است به کاربرانی اشاره دارد حداقل یک بار در طی ماه از این سیستم‌عامل استفاده می‌کنند. رشد استفاده از ویندوز 10 پس از پایان یافتن دوره رایگان استفاده از سیستم‌عامل تا حدود زیادی کند شد و در نتیجه مایکروسافت نیز پیش‌بینی قبلی خود در مورد رسیدن این پلتفرم به رقم 1 میلیارد کاربر اکتیو ماهیانه را تغییر  داد و اینک برای رسیدن به این زمان به پایان سال 2018 اشاره دارد. اینک اما تعداد کاربران اکتیو ماهیانه پلتفرم ویندوز 10 به 500 میلیون نفر رسیده است که همچنان روند رشد نسبتا سریعی به حساب می‌آید.

500 میلیون نفر از ویندوز 10 استفاده می‌کنند 140 میلیون از کورتانا

در رابط رابط‌های هوشمند مجازی، دستیار کورتانای مایکروسافت که اینک علاوه بر اندروید و iOS در ویندوز 10 و حتی Xbox One‌ نیز حضور دارد به تعداد کاربران اکتیو ماهیانه 140 میلیونی رسیده که بازهم رقم بزرگی برای مایکروسافت به حساب می‌آید. مایکروسافت جدیدا از آنچه کیت مهارت‌های کورتانا (Cortana Skills Kit) نامیده می‌شود و می‌توان آن را یک SDK برای یاد دادن مهارت‌های جدید به این پلتفرم دانست، رونمایی کرد که با کمک آن توسعه‌دهنده‌گان این پلتفرم می‌توانند مهارت‌های تازه‌ای را به این سیستم بیفزایند که فارغ از نوع سیستم‌عامل در تمامی پلتفرم‌های این دستیار دیجیتالی قابل استفاده خواهد بود. جدیدترین حوزه حضور کورتانا رده اسپیکرهای هوشمند است که با حضور هارمان‌کاردان و اسپیکر Invoke این روزها بر سر زبان‌ها افتاده است.

منبع 1

منبع 2

یک دیدگاه

  1. خیلی جالبه. وقتی گوگل اعلام کر د که کااربران از ویس سرچ هم میتوننن سرچ کنند، انتظار می رفت از کورتانا و سایر دستیارهای صوتی مردم بیشتر استفاده کنند ولی به نظر میرسه که استفاده نمیشه. ورود یک تکنولژی خیلی سخته.

ارسال یک پاسخ