AirPods Pro هدست نویز کنسلینگ جدید اپل

0
1250
AirPods Pro هدست نویز کنسلینگ جدید اپل

اولین روز فروردین ماه امسال بود که شرکت اپل از نسل دوم AirPods خود رونمایی کرد که تنها تغییرات آن به جز کیس دلخواه شارژ بی‌سیم آن به دوام باتری و دسترسی آسان‌تر به دستیار هوشمند Siri تعلق داشت. این شرکت اما روز گذشته نسل تازه‌ای از این سری را با نام AirPods Pro معرفی کرد که بالاخره تغییرات متعددی را به این خانواده افزوده است. مهم‌ترین نکته جدید د رمورد AirPods Pro به پشتیبانی آن از قابلیت حذف نویز تعلق دارد که برای اولین بار در یک هدست اپل دیده می‌شود.

AirPods Pro هدست نویز کنسلینگ جدید اپل

اگر هدفون قدیمی درون گوشی اپل در سال‌های دور که بر همین پایه Apple In-Ear Headphones نامیده می‌شود و حالا دیگر نشانی از آن وجود ندارد را به کناری بگذاریم، AirPods Pro جدید اپل را باید اولین تجربه نوین این کمپانی در ساخت هدست‌های درون گوشی یا اصطلاحا In-Ear بدانیم. همراه این هدست سه سری سیلیکونی در سایزهای کوچک، متوسط و بزرگ ارائه می‌شود که می‌توان بسته به سایز گوشی یکی از آن‌ها را برگزید. جالب این‌که خود اپل با یک برنامه جداگانه شما را در انتخاب سری مناسب و متناسب با گوش، یاری می‌دهد.

سیستم حذف نویز در ایرپادر پرو از دو میکروفون استفاده می‌کند که یکی در خارج و دیگری در داخل گوش قرار می‌گیرد و با کمک اولی، صداهای بیرون تشخیص داده شده و سپس صدایی متضاد با آن برای حذف صدای محیز ایجاد می‌شود. میکروفون داخلی نیز به بررسی صداهای درون گوش پرداخته و به صورت حودکار سیستم حذف نویز را برای هر گوش، تنظیم می‌کند.

AirPods Pro هدست نویز کنسلینگ جدید اپل

برای شنیدن صداهای بیرون در مواقع ضروری (مثلا هنگام گوشی دادن به موسیقی در خیابان و یا هنگام پخش اعلان‌های حرکت قطار در ایستگاه)، حالتی به نام شفافیت یا Transparency در نظر گرفته شده که با گرفتن و نگه‌داشتن قسمت پایینی هدست فعال می‌شود و در این حالت صداهای بیرون محددا به گوش راه پیدا می‌کنند. گزینه‌های تعریف شده برای لمس قسمت خارجی هدست به همین‌جا ختم نمی‌شود و یا یک بار گرفتن این قسمت می‌توان آهنگ را Play/Pause کرد، با دو بار گرفتن به آهنگ بعدی رفت و با سه بار گرفتن به آهنگ قبلی بازگشت.

AirPods Pro به استاندارد مقاومت IPX4 مجهز است و بدین‌ترتیب در برابر نفوذ آب و عرق در هنگام ورزش مقاوم است. همچنین سیستم درون‌گوشی این هدست نیز از افتادن آن حین دویدن و تکان دادن سر جلوگیری می‌‌کند. اپل در زمینه کیفیت صدای این هدست نیز از چیزی فروگذار نکرده و با به‌کار گیری درایور صوتی با کیفیتی شرایط ایده‌آلی را فراهم می‌سازد. در این سیستم، صدا به صورت دائم درون گوش، تحلیل شده و در هر زمان بهترین صدای ممکن با توجه به شکل گوش و نویز پیرامونی ارائه می‌شود. تمامی تحلیل‌های صوتی در این هدست با چیپ Apple H1 صورت می‌گیرد که پیش از این در نسل دوم AirPods نیز به‌کار گرفته می‌شود.

AirPods Pro هدست نویز کنسلینگ جدید اپل

دوام باتری این هدست با وجود موارد جدید همچنان در سطح نسبتا بالایی قرار داشته و در هنگام گوش دادن به موسیقی با فعال بودن نویز کنسلینگ به 4.5 ساعت و با حذف آن به 5 ساعت می‌رسد. در هنگام مکالمه نیز این دوام به 3.5 ساعت با نویز کنسلینگ می‌رسد. کیس شارژینگ AirPods Pro به صورت پیش‌فرض از شارژ بی‌سیم پشتیبانی می‌کند و بدین‌ترتیب می‌توان آن را روی هر شارژر دارای فناوری Qi قرار داد. البته امکان شارژ از طریق درگاه Lightning به صورت سیمی نیز وحود دارد و ظاهرا تبدیل Lightning به USB-C نیز همراه دستگاه ارائه می‌شود.

AirPods Pro هدست نویز کنسلینگ جدید اپل

Apple AirPods Pro از امروز (30 اکتبر، 8 آبان 98) با قیمت 249 دلار در 25 کشور جهان عرضه می‌شود.

منبع

ارسال یک پاسخ