فروش 61 میلیون آیفون فقط در 3 ماه!

0
1071
فروش اپل در q2 2015

چندی پیش اعلام شد که شرکت سامسونگ برای جبران تقاضای فزاینده بازار برای پرچمداران جدید خود کارخانه جدیدی احداث کرده و انتظار فروش 70 میلیون عدد برای دو مدل S6 و S6 Edge‌ دارد. اگر فکر می‌‌کنید که این، آمار بالایی به حساب می‌آید بهتر است به فروش آی‌فون‌های اپل در سه ماه دوم سال جاری نگاهی بیاندازید: 61.2 میلیون آیفون فقط در سه ماه!

شرکت اپل آمار جدید خود برای سه ماه اول سال مالی 2015 که در 28 مارچ به پایان رسیده است منتشر کرد. طبق این آمار به لطف فروش بالای آیفون و مک‌بوک‌های این برند و عملکرد قابل تحسین App Store، میزان درآمد اپل به 58 میلیارد دلار رسید که از این میزان 13.6 میلیارد دلار سود خالص نصیب این غول دنیای فناوری شده است. این رقم بیشترین فروش و سود اپل در تمامی سه‌ماهه‌های دوم سال به حساب می‌آید و سود این شرکت هیچ‌گاه در این دوره زمانی به این میزان نبوده است. به عنوان نمونه در زمان مشابه در سال گذشته میزان درآمد و سود این شرکت به ترتیب 45.6 و 10.2 میلیارد دلار بوده است. اپل البته در سه ماهه اول امسال رکورد بسیار قوی‌تری را به لطف فصل تعطیلات برجای گذاشته و درآمد و سود آن به ترتیب به رقم‌های باورنکردنی 74.6 و 18 میلیارد دلار رسید.

61 میلیون آیفون - فروش اپل در q2 2015

تعداد آی‌فون‌های به فروش رسیده توسط اپل در Q2 2015 به 61.2 میلیون عدد رسیده است و آی‌پد و مک‌بوک‌ها نیز به ترتیب 12.6 و 4.5 میلیون عدد فروش داشتند که در این میان تعداد  آی‌پدها با افت روبرو شده اما فروش مک‌بوک نسبت به سال قبل با افزایش روبرو شده است.

آمار فروش اپل برای سه ماه آینده از این نیز هیجان‌انگیز‌تر خواهد بود چرا که نه‌تنها در این آمار، فروش مک‌بوک جدید 12 اینچی لحاظ خواهد شد بلکه در مورد فروش اپل واچ نیز اطلاعاتی را به دست خواهیم آورد.

منبع

 

ارسال یک پاسخ