iOS 9 برای دیوایس‌های قدیمی نیز ارائه می‌شود

0
1130
ارائه نسخه جدیدی از ios 9 برای دستگاه‌های قدیمی تر

هر ساله در خرداد ماه ضمن برگزاری کنفرانس توسعه دهندگان شرکت  اپل با نام WWDC، از نسخه بعدی سیستم‌عامل موبایلی این شرکت به نام iOS نیز رونمایی می‌شود امسال نوبت iOS 9‌ رسیده و آنگونه که از خبرهای جدید بر می‌آید این نسخه از iOS برخلاف نسخه‌های پیشین یک ورژن مخصوص سخت‌افزارهای قدیمی تر همچون آیفون 4S و آیپد مینی خواهد داشت.

به گزارش 9to5Mac این نسخه که از با عنوان Core Version یاد می‌شود البته تمامی امکانات نسخه نهم iOS را طبیعتا در بر ندارد اما اپل سعی کرده است که با حذف برخی امکانات از آن، این سیستم‌عامل را مناسب سخت‌افزارهای قدیمی کند. اپل البته مطمئنا تا قبل از تست نهایی این نسخه از سیستم‌عامل، آن را به صورت رسمی ارائه نمی‌کند.

ارائه نسخه جدیدی از ios 9 برای دستگاه‌های قدیمی تر

در iOS 9 به جز مورد گفته شده، خصوصیت امنیتی جدیدی به نام Rootless در نظر گرفته شده که در طی آن امکان استفاده از فایل انکریپشن iCloud برای اپلیکیشن‌های شرکت اپل فراهم شده و فرایند جیل‌بریک کردن دستگاه نیز بسیار سخت‌تر از گذشته خواهد بود. تغییر ظاهر و شسته، رفته کردن ظاهر سیستم‌عامل از دیگر کارهای صورت پذیرفته در iOS 9 است که طبق گفته‌های اپل از آخرین نسخه Mac OS X‌ الهام گرفته شده است. تا رونمایی از نسخه جدید iOS تنها چند روز دیگر وقت باقی است.

منبع

ارسال یک پاسخ