اپل از شائومی هم در چین رد شد

0
1027
فروش بیشتر اپل نسبت به شیاومی در چین

شرکت اپل با گذر از برند بومی شیاومی در بازار چین اینک به شرکت نخست فروش اسمارت‌فون در این کشور پهناور تبدیل شده است. گزارش جدید در این رابطه به نقل از موسسه IDC ارائه شده که در طی آن اپل با فروش مناسب در سه ماهه گذشته سال میلادی جاری توانسته است از آمار فروش برند شیاومی در چین پیشی بگیرد. در این آمار پس از اپل و شیاومی، هواوی جای گرفته است.

اپل در سه ماهه گذشته میلادی به نقل از آمار IDC توانسته است 14.5 میلیون گوشی به فروش برساند که این میزان فروش سهمی معادل 14.7 درصد را برای این برند ایجاد می‌کند. این در حالی است که شرکت شیاومی در زمان مذکور نزدیک به 13.5 میلیون گوشی را به فروش رسانده و در این فاصله زمانی سهم بازاری معادل 13.5 درصد از کل بازار چین را به خود اختصاص داده است. هواوی، سامسونگ و لنوو دیگر عناوین حاضر در این لیست هستند که به ترتیب 11.4، 9.7 و 8.3 درصد از کل بازار اسمارت‌فون چین را در اختیار دارند.

فروش بیشتر اپل نسبت به شیاومی در چین

در این گزارش همچنین به تعداد کل گوشی‌های به فروش رسیده در بازار چین اشاره شده که معادل 98.8 میلیون عدد در سه ماهه گذشته بوده است. این میزان در مقایسه با سال گذشته در زمان مشابه 4 درصد کاهش را نشان می‌دهد. این کاهش برای اولین بار از سال 2009 در بازار چین به عنوان بزرگ‌ترین بازار اسمارت‌فون جهان رخ داده است. از جمله دلائل ذکر شده برای این کاهش را کارشناسان، رسیدن به نقطه اشباع در این بازار ذکر کرده اند.

منبع

ارسال یک پاسخ