BlackBerry OS 10.3.1 را دانلود کنید

0
1538
BlackBerry OS 10.3.1

با اینکه گوشی‌های بلک‌بری در بین کاربران عادی حداقل در بازار ایران چندان شناخته شده نیست اما اسمارت‌فون‌های این برند در سطوح بیزینسی بسیار محبوبند. این شرکت امروز نسخه جدید سیستم‌عامل خود با نام BlackBerry OS 10.3.1 را در اختیار دستگاه‌های جدید خود قرار داده است. این آپدیت ضمن برطرف کردن برخی باگ‌ها، امکانات تازه‌ای را نیز در این کلاس ارائه می‌کند.

BlackBerry OS 10.3.1 برای 7 گوشی مختلف این شرکت شامل Q5 ،Q10 ،Z10 ،Z30 ،Z3 ،Porsche Design P9983 و البته مدل Passport ارائه شده است که اینک در کنار گوشی BlackBerry Classic که به صورت پیش‌فرض دارای این سیستم‌عامل بود قرار می‌گیرند. از جمله تغییرات صورت پذیرفته در این نسخه باید به اضافه شدن اپ‌آستور Amazon و BlackBerry World به‌صورت پیش‌فرض اشاره کرد که از این میان اپ‌استور آمازون پیش از این تنها در نسخه Passport حضور داشت. BlackBerry Blend دیگر تغییر در این میان است که امکان انتقال پیام‌ها و سایر محتوای روی گوشی بلک‌بری روی کامپیوتر و بالعکس را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

BlackBerry OS 10.3.1

BlackBerry Assistant دستیار مجازی بلک‌بری برای دریافت دستورهای صوتی به حساب می‌آید که در این نسخه BlackBerry OS پیش‌بینی شده است. در بلک‌بری هاب نیز گزینه Instant Actions افزوده شده که بوسیله آن می‌توان محتوای این‌باکس را بدون رفتن به هر پیغام جداگانه ویرایش کرد.

میانبرهای صفحه‌کلید برای گوشی‌های دارای کیبورد مثل Q5، Q10، پاسپورت و P9983 پورشه‌دیزاین بازگشته است و امکان جدید سفارشی‌سازی Power Saving Profile نیز در مصرف باتری تا 15 درصد صرفه‌جویی می‌کند. گزینه‌های جدید دوربین و افزوده شدن 17 اکولایزر صوتی در کنار قابلیت favorite کردن آهنگ‌ها، عکس‌ها و ویدئوها برای دسترسی بهتر سایر موارد جدید را تشکیل می‌دهند.

در اپلیکیشن تقویم نیز تغییرات جدیدی رخ داده که از آن جمله می‌توان به گزینه Meeting Mode برای قرار دادن گوشی در حالت سایلنت در حین یک جلسه کاری و سپس بازگشت آن به حالت عادی به‌صورت خودکار پس از پایان جلسه اشاره کرد.

منبع

ارسال یک پاسخ