CES 2018 : خودروی کانسپت تویوتا E-Palette با ایده‌های تجاری

0
1176
CES 2018 : خودروی کانسپت تویوتا E-Palette با ایده‌های تجاری

خودروی کانسپت تویوتا E-Palette یکی از محصولات جذاب اولین روز از نمایشگاه CES 2018 بود. این خودروی کانسپت تویوتا شبیه یک کامیونت کوچک طراحی شده و هدف از ساخت آن با دیگر نمونه‌های کانسپت و مفهومی که تقریبا هیچگاه به مرحله تولید نمی‌رسند تفاوت بزرگی دارد. e-Pallete به گفته تویوتا بیشتر کسب و کارهای آنلاین (e-commerce) و خورده‌فروشی‌ها را مد نظر داشته و می‌تواند به گونه‌ای تغییر پیدا کند که برای کاربری‌های مختلف و گسترده‌ای مورد استفاده قرار بگیرد. برای نمونه یک مشتری می‌توان از این خودروی کانسپت تویوتا برای کامیون حمل مواد خوراکی استفاده کند، دیگری آن را به یک هتل متحرک، یک سرویس تاکسی و حتی دفتر کار قابل جابجائی تبدیل نماید.

CES 2018 : خودروی کانسپت تویوتا E-Palette با ایده‌های تجاری

این پلتفرم قابل انعطاف امکان تطبیق یافتن با کاربری‌های متعدد را داشته به گفته تویوتا می‌تواند کسب و کارهای آنلاین را متحول کند. طرز کار و ایده تویوتا در مورد e-Palette این است که پس از گذاشته شدن سفارش توسط مشتری، این خودرو به صورت اتوماتیک به سمت وی حرکت کند، سفارش را تحویل داده و به سمت مشتری بعدی یا مرکز حرکت کند. تعداد زیادی از این خودروها می‌توانند در همکاری با یکدیگر نیازهای مختلف یک شهر را تأمین کنند که جلوه‌ای از دنیای فردا را به نمایش می‌گذارد. این خودرو تمام برقی ست و به صورت خودکار و بدون نیاز به راننده حرکت می‌کند. تویوتا همچنین به شرکا و مشتریان خود اجازه خواهد داد تا از سیستم هدایت خودکار خود در این اتومبیل استفاده کنند. شرکای فعلی تویوتا برای این پروژه شامل آمازون، DIDI، پیتزا Hut و اوبر هستند.

CES 2018 : خودروی کانسپت تویوتا E-Palette با ایده‌های تجاری

چندی پیش اعلام این نکته که تویوتا همه ماشین‌های خود را تا سال 2025 برقی می‌کند این امیدواری را ایجاد می‌کند که محصولاتی همچون e-Pallete حتی بتوانند زودتر از زمان اعلام شده تویوتا برای این مدل یعنی المپیک 2020 به بازارهای جهانی ارائه شوند.

منبع

ارسال یک پاسخ