CES 2018 :‌ معرفی هدست VR‌ لنوو Mirage و دوربین Mirage

0
1397
CES 2018 :‌ معرفی هدست VR‌ لنوو Mirage و دوربین Mirage

در اواخر اردیبهشت‌ماه همین امسال اعلام شد که گوگل با لنوو و HTC هدست VR مستقل از موبایل تولید می‌کند؛ در آبان ماه گذشته اولین ثمره این همکاری در قالب Vive Focus معرفی شد و حالا در نمایشگاه CES 2018 حاصل همکاری گوگل با دیگر شرکت اعلام شده در این عرصه یعنی لنوو به نمایش گذاشته شده است؛ لنوو Mirage Solo یک عینک واقعیت مجازی کاملا مستقل از اسمارت‌فون است که همراه با یک دوربین با دید 180 درجه‌ای به نام لنوو Mirage VR به معرض نمایش گذاشته شده است.

هدست لنوو Mirage بر پایه پلتفرم DayDream گوگل ساخته شده و به کاربران اجازه حرکت در دنیای مجازی را با فناوری ردیابی موسوم به WorlsSense می‌دهد. شکل ظاهری لنوو Mirage Solo ترکیبی از دو عینک واقعیت مجازی Gear VR سامسونگ و سونی PlayStation VR به نظر می‌رسد اما با وزن 645 گرم اندکی برای استفاده طولانی‌مدت سنگین به نظر می‌رسد. همراه این هدست مثل DayDream One از یک کنترلر کوچک نیز استفاده می‌شود. این دوربین ظاهرا قرار است با قیمتی کمتر از 400 دلار به بازار ارائه شود.

CES 2018 :‌ معرفی هدست VR‌ لنوو Mirage و دوربین Mirage

دوربین Lenovo Mirage VR محصولی متفاوت از دوربین‌های معمول بازار است. این دوربین به جای تصویربرداری 360  درجه‌ای فراگیر، تصاویر را به صورت 180 درجه‌ای برداشت می‌کند. از نگاه لنوو برداشت تصاویر پشت سر شما اهمیت ندارد و بهتر است از تصویر 180 درجه مقابل‌تان لذت ببرید. در این مجموعه از دو دوربین 13 مگاپیکسلی استفاده شده که سوژه پیش رو را به صورت سه‌بعدی استریو اسکوپیک تصویربرداری می‌کند که اطلاعات عمق سوژه‌ها نیز در آن ثبت می‌شود.

CES 2018 :‌ معرفی هدست VR‌ لنوو Mirage و دوربین Mirage

به جز لنوو شرکت چینی Yi نیز دوربین مشابه دیگری را در CES‌ امسال رونمائی کرد که تفاوت آن با دوربین لنوو در صفحه‌نمایش متحرک آن بوده که  امکان برداشت سلفی را نیز فراهم می‌آورد. این دوربین که می‌تواند تصاویر 4K را نیز برداشت کند ظاهرا زیر 300 دلار قیمت دارد.

منبع

ارسال یک پاسخ