mobiPRO کارت SD با امکان انتقال بی سیم RAW

0
2696
mobiPRO کارت SD با امکان انتقال بی سیم RAW

ایده مجهز ساختن کارت SD به ماژول وای‌فای از زمانی آغاز شد که همواره در غیبت کارت‌خوان مشکلاتی در انتقال تصاویر به کامپیوتر وجود داشت. کارت‌های دارای این قابلیت که توسط Eyefi ارائه شدند بدون نیاز به سیم و یا حتی اتصال یک وای‌فای مرکزی می‌توانستند تصاویر را به موبایل یا کامپیوتر منتقل کنند. نسل جدید این کارت‌ها به نام mobiPRO امکان انتقال تصاویر خام یا RAW را نیز فراهم می‌کند.

Eyefi Mobi Pro در حقیقت یک کارت حافظه SD‌ دارای وای‌فای با ظرفیت 32 گیگابایت است که نسبت به نسل قبلی خود یعنی مدل mobi امکان انتقال تصاویر RAW را نیز فراهم آورده است. برای استفاده از این ویژگی کارت mobiPRO در گوشی موبایل از اپلیکیشن جداگانه‌ای استفاده می‌شود که برای پشتیبانی از امکانات جدید این کارت، آپدیتی را ارائه کرده است. در این اپ قابلیتی به نام Eyefi cloud نیز در نظر گرفته شده که همانطور که از نام آن مشخص است می‌تواند تصاویر را مستقیما به سرویس کلاد این برند منتقل کند. پس از انتقال تصاویر به کلاد نیز عکس‌ها به صورت خودکار علاوه بر موارد پیش‌فرضی چون مرتب سازی براساس روز، زمان و مکان گرفته شدن، همچنین می‌ توانند براساس موارد دیگری چون غذا، تصاویر داخلی و خارجی و برخی ویژگی‌های دیگر نیز دسته‌بندی شوند.

کارت اس دی - mobiPRO کارت SD با امکان انتقال بی سیم RAW

یک ویژگی اصلی این کارت SD ، قابلیتی به نام Selective Transfer است که با کمک آن می‌توان قبل از ارسال عکس‌ها، اقدام به انتخاب کردن از بین آنها (به جای ارسال دسته‌جمعی) کرد. در این حالت عکس‌های JPEG می‌توانند به دیوایس‌های پرتابل (موبایل و تبلت) منتقل شوند در حالی‌که تصاویر RAW را می‌توان برای ویرایش در نرم‌افزارهای تخصصی به کامپیوتر انتقال داد.

در بخش شبکه این کارت از پشتیبانی گزینه‌هایی به نام Infrastructure and direct mode سخن گفته شده که به معنای امکان اتصال به وای فای خانگی برای اتصال عکس یا ایجاد یک هات‌اسپات (در مواقع نبود یک وای‌فای مشترک) تعبیر می‌شود. بدین‌ترتیب در همه‌حال می‌توان از این کارت برای انتقال بی‌سیم تصاویر استفاده کرد.

این کارت SD با قیمت 99.99 دلار به بازار ارائه می‌شود که در آن یک سال اشتراک سرویس Eyefi Cloud که 49.99 دلار ارزش دارد نیز لحاظ شده است.

منبع

ارسال یک پاسخ