گوگل صاحب کشور شد!

41
6582

بله درست شنیدید، گوگل برای خود یک کشور خرید! این کشور که البته تنها یک جزیره است قرار است تا ماه آینده به مقر اصلی این غول رسانه تبدیل شود با ما در نگاهی به این رخداد و جذابیت های این جزیره برای گوگل و کارکنانش همراه شوید.

پس از خبرهای هیجان انگیز کمپانی گوگل که این روزها نام آن را در همه جا می شنویم این بار خبری کاملا متفاوت و اندکی باور نکردنی از این موتور جستجو منتشر شده است. گوگل با بررسی چندین جزیره مختلف در نقاط مختلف دنیا بلاخره حزیره Gogooroa واقع در اقیانوس آرام را برای انتقال تمامی مستقلات خود به آن انتخاب کرد.

 

google_buy_gogooroa_02.jpg

 

این جزیره کوچک و بسیار زیبا از دو جهت جذابیت ویژه ای برای گوگل دارد که مهمترین آنها بدون شک ظاهر خاص این جزیره است جائیکه این جزیره در نگاه از بالا کاملا به فرم حرف G آنهم از نوع بزرگ آن است که برای گوگل بسیار اهمیت دارد. جذابیت دوم این جزیره که اتفاقا اهمیت آن از اولی نیز کمتر نیست، دامنه ویژه اختصاص یافته به این منطقه در اینترنت است جائیکه بر سیاق .us در آمریکا و .uk در انگلستان، به Gogooroa علامت اختصاری .go تعلق می گیرد که این نیز برای گوگل موفقیت فوق العاده ای محسوب می گردد و از قرار معلوم صفحه اول این جستجو گر در آینده نزدیک به google.go تغییر خواهد کرد. البته قرار است نام این جزیره پس از نقل مکان گوگل از Mountain View در کالیفرنیا به آن به Googland تغییر یابد.

 

google_buy_gogooroa_03.jpg

 

البته این پایان ماجرا نیست و جالب است بدانید که پس از نقل مکان گوگلی های به این نقطه از دنیا “اریک اشمیت” مدیر عامل گوگل رسما بعنوان رئیس جمهور Googland انتخاب می گردد و “سرگئی برین” و “لاری پیج” که هر دو از موسسان گوگل محسوب می شوند بعنوان نخست وزیر در بخش های تجارت خارجی و تکنولوژِی این کشور مشغول به کار می شوند!! خبر جالب دیگر در این زمینه شنیده شدن نام “بیل گیتس” بعنوان وزیر تحقیقات، توسعه و رقابت است که البته تلویحا توسط جناب گیتس با اعلام آنکه به شنا علاقه ای ندارد و کوهستان را ترجیح می دهد رد شده است.

 

google_buy_gogooroa_04.jpg

 

زیبائی های این جزیره همانند دیگر نمونه های آن در اقیانوس آرام وصف ناشدنی ست و لذتی که کارمندان گوگل از بودن در این جزیره احساس می کنند غیر قابل تصور است اما جذابیت های دیگری که پیرامون این جزیره برای گوگلی ها بوجود خواهد آمد قانونی ست که از هم اکنون به روشنی در رابطه با آن صحبت می شود و آن نیز رویائی به نام نپرداختن مالیات در این جزیره است و گوگلی ها می توانند با درآمد افسانه ای خود تا می توانند زندگی را به کام خود شیرین کرده و یک سنت مالیات نیز نپردازند (البته لذت این امر برای ما که نمی دانیم مالیات چه درختی ست قابل درک نیست).

 

google_buy_gogooroa_05.jpg

 

در این جزیره برای هر گوگلی خانه ای رویائی ساخته می شود که گذشته از موارد معمول حتما باید دارای یک آکواریم بزرگ در خانه و یک ماهی گرمسیری بروی میز کار باشد. همچنین هر گوگلی می بایست حداقل 20 درصد از زمان کارکرد روزانه خود را به ماهیگیری اختصاص دهد و حتی قرار است کلکسیونی از ماهی های زیبای صید شده از این منطقه به نمایش گذاشته شود. غذای اصلی ساکنان Googland ماهی خواهد بود که منبع سرشاری از فسفر و امگا 3 بوده و در سر ذوق آوردن اهالی گوگل و افزایش هوش آنها موثر خواهد بود، استراتژی که گوگل در رقابت با سایر رقبا بروی آن حساب ویژه ای باز کرده است و بلاخره گوگلی ها در این منطقه به تمرین رقص های ساکنان محلی این ناحیه نیز خواهند پرداخت.

اما شاید اولین سوالی که پس از خواندن سطور فوق به ذهن خطور می کند چگونگی نگه داری 15000 سرور و دیتا سنتر گوگل در این جزیره کاملا مرطوب و خاص است. پاسخ به این سوال بر بهت خوانندگان کاملا می افزاید چرا که گوگل قصد دارد تمامی سرور های خود را در زیر آب و در یک تالاب داخل جزیره قرار دهد امری که گذشته از مسائل فنی دلائل امنیتی فراوانی نیز دارد از جمله آنکه دسترسی به این بخش تنها از طریق غواصی در زیر آب امکان پذیر است.

 

google_buy_gogooroa_06.jpg

دیگر اخبار بدست آمده از این گزارش حاکی از آن است که گوگل به دنبال خرید پنج جزیره دیگر به شکل های O O G L E در پنج قاره جهان است که بدین ترتیب و با عملی شدن این رویا نگفته پیداست که چه اتفاقی برای دیگر رقبای گوگل خواهد افتاد.

 

بعدالتحریر:

ظاهرا این قضیه یک شوخی از طرف یک فرانسوی شوخ طبع بیشتر نبوده! شوخی ای که حتی خبرگزاری های داخلی هم اون رو باور کردند (مثلا در ضمیمه کلیک روزنامه جام جم در اینجا خبر کوتاهش به چاپ رسیده بود) – با تشکر از خواننده خوبمان علی بابت ارسال لینک

41 دیدگاه

 1. به نظرمن شوخی جالبی بود اماگذشته ازاین مطبوعات کشورمون که باچه آب وتابی این مسئله رومینوشتند اگه من این مطلب ونخونده بودم هنوزباورداشتم که گوگل صاحب کشورشده است.

 2. ببخشيد من يادم رفت يه مطلب ديگه رو هم بگم.من تو يك جاي ديگه خوندم كه كشور چين تقبل كرده كه حروف ديگه كلمه گوگل رو كنار خوده حرفG براش درست كنن.به نظرتون مي شه؟

 3. خدا وکیلی کف کردم.ولی یه چیزی میگم که شما هم کف کنین.این قضیه واقعیت داره.اینا اول شایعه درست کردن که نظر مردم رو ببینن!!!

 4. داستان خيلي قديمیه. گوگل دنبال يه پسوند دو حرفي بود، سازمان ICANN اعلام كرد نمي تونه بجز به كشورها پسوند دو حرفي بده. گوگل هم گفت خب ميريم يه جزيره مستقل ميخریم. ولي قضيه انتقال سرور ها و اينا ديگه شلوغ بازيه به نظر..نه؟

 5. به روشنی وبه سادگی پیداست که انتقال گوگل به یک جزیزه دورازمراکزتمدنی یک شوخی بیش نمی تواند باشد
  حداقل ان این است که گوگل توسط افراد اداره می شود
  واین افراد ازابتدابا نیازهایی رشد کرده اند که براورده شدن انها دسترسی کم هزینه به جامعه وسازمانهای انسانی را ضروری می سازد
  کوچ به یک جزیزه شرایط فوق را مهیا نمی سازد

 6. من که باور نمی کنم این یه شوخی باشه!
  آخه این ابر قدرت(گوگل)هر کاری بخواد میتونه بکنه
  اگه یه چرخی تو اینترنت بزنید(حتی یاهو)اونقدر چیز(عکس،فیلم،مطلب . . .)می بینید که . . .
  فقط چیزی که هست اینه که چطور اون جزیره رو بهش دادن؟با پول؟!!!

ارسال یک پاسخ