HarmonyOS را جای اندروید روی گوشی هواوی خود نصب کنید!

0
1009
HarmonyOS را جای اندروید روی گوشی هواوی خود نصب کنید!

شرکت هواوی در تنگنای تحریم‌های فلج‌کننده آمریکا علیه این شرکت در یکی دو سال گذشته، تلاش‌ها برای به ثمر رساندن پلتفرم نرم‌افزاری اختصاصی خود یعنی HarmonyOS را بیش از پیش افزایش داد تا این‌که چندی پیش از این سیستم‌عامل برای تلویزیون‌های هوشمند خود بهره گرفت. امروز اما در تحولی بزرگ برای این برند، نسخه دوم سیستم‌عامل HarmonyOS برای اولین بار برای گوشی‌های هوشمند این شرکت در دسترس قرار گرفته است. این نسخه از نرم‌افزاری البته هنوز در حالت بتا و آزمایشی بوده و از هردوی کاربران و توسعه‌دهنده‌گان برای آزمودن آن در عمل دعوت به‌عمل آورده شده است.

گوشی‌های مورد پشتیبانی در این نوبت شامل هواوی P40، هواوی P40 Pro، میت 30 (و نسخه 5G آن)، میت 30 پرو (و نسخه 5G آن) و تبلت MatePad Pro (در هر سه نسخه وای‌فای، LTE و 5G) می‌شوند. که لیست تکمیلی آن‌ها را در جدول زیر می‌توانید مشاهده کنید.

HarmonyOS را جای اندروید روی گوشی هواوی خود نصب کنید!

پشتیبانی از این پلتفرم البته محدود به اسامی ذکر شده نبوده و ظاهرا طیف وسیعی از گوشی‌های EMUI 11 هواوی در آینده به این جمع افزوده می‌شوند. اگر یکی از این دستگاه‌ها را در اختیار دارید و با دید مثبت به یک سیستم‌عامل جدید نگاه می‌کنید می‌توانید با ثبت‌نام در این صفحه (به زبان چینی!) و پس از تأیید شدن درخواست و دریافت ایمیل تأییدیه، نسبت دانلود و نصب این پلتفرم اقدام کنید. این پروسه البته یک‌طرفه نبوده و پس از نصب به‌راحتی امکان بازگشت به سیستم‌عامل اندروید وجود دارد. ظاهر سیستم‌عامل البته همانطور که در ویدئوی زیر می‌توانید مشاهده کنید چندان با EMUI عادی هواوی تفاوت نداشته و همان تجربه قبلی را تا حدود زیادی ارائه می‌کند.

در HarmonyOS امکان نصب و اجرای برنامه‌های اندرویدی وجود دارد اما هواوی به این موضوع اکتفا نکرده و برای نمونه رقابتی با جوایزی به ارزش کلی 1.5 میلیون یوان (نزدیک به 230 هرز دلار) برای توسعه‌‌دهنده‌گان اپلیکیشن برای این پلتفرم ترتیب داده است.

منبع

ارسال یک پاسخ