iPhone 13 Pro با صفحه‌نمایش 120 هرتزی LTPO سامسونگ می‌آید

0
836
iPhone 13 Pro با صفحه‌نمایش 120 هرتزی LTPO سامسونگ می‌آید

در حالی‌که تمامی گوشی‌های اندرویدی پیشرفته بازار در حال حاضر با صفحه‌نمایش‌های 90، 120 یا حتی 144 هرتزی ارائه می‌شوند، آیفون‌های اپل هنوز در گذشته مانده و از پنل‌هایی با نرخ رفرش 60 هرتزی بهره می‌برند این وضعیت اما ظاهرا قرار است در iPhone 13 Pro به دست فراموشی سپرده شود سامسونگ در این میان نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.

iPhone 13 Pro با صفحه‌نمایش 120 هرتزی LTPO سامسونگ می‌آید

خبر جدید در این رابطه به‌نقل از رسانه the Elec منتشر شده که در آن از سامسونگ به‌عنوان تأمین‌کننده انحصاری پنل OLED LTPO در iPhone 13 Pro انتخاب شده است. این صفحه‌نمایش 120 هرتزی خواهد بود و از آن با عنوان ProMotion یاد می‌شود. اپل ظاهرا ویژگی 120 هرتزی صفحه‌‌نمایش را پیش از معرفی سری آیفون 12 تست و بررسی کرده بود اما در آخرین لحظات به‌دلیل تأثیر منفی آن روی مصرف باتری (که خود به‌دلیل 5G تضعیف شده بود)، از ارائه آن روی این سری منصرف شده است.

فناوری 120 هرتزی صفحه‌نمایش در iPhone 13 Pro ظاهرا بر پایه تکنلوژی LTPO شکل می‌گیرد که عملا به معنای داینامیک بودن نرخ رفرش و تغییر اتوماتیک آن وابسته به محتوای به نمایش درآمده است و بدین‌ترتیب از تلثیر منفی بزرگ آن روی باتری جلوگیری به عمل آمده است.

این موضوع با اظهارنظر یکی از مطلع‌ترین صاحب‌نظران دنیای اپل یعنی Ming-chi Kuo منطبق بود جایی‌که وی در ماه آوریل از کاهش 15 تا 20 درصدی مصرف باتری در آیفون‌‌های بعدی نسخه پرو سخن به میان آورده بود. سامسونگ خود پیش از این در Galaxy S21 Ultra از صفحه‌نمایش LTPO با نرخ رفرش 120 هرتزی متغیر استفاده کرده که تأثیرات بسیار مثبتی را بر عملکرد این گوشی بر جای گذاشته است.

طبق اطلاعات تأیید نشده، اپل قرار است در دو آیفون ارزان‌تر این خانواده یعنی آیفون 13 و آیفون 13 مینی از همان فناوری فعلی سری آیفون 12 یعنی صفحه‌نمایش‌های 60 هرتزی OLED استفاده کند که ظاهرا از طرف سامسونگ و LG تأمین خواهد شد. ناچ کوچک‌تر و شاید سنسور اثر انگشت درون صفحه‌‌نمایش از دیگر شایعات به گوش رسیده در مورد این خانواده است.

منبع

ارسال یک پاسخ