کمپین تبلت Jolla از مرز یک میلیون دلار گذشت

0
1167
کمپیکن تبلت جولا

هنوز 2 روز از زمان اعلام کمپین ساخت تبلت Jolla که شرکت سازنده از آن با عنوان “Powered by People” یاد می‌کند نگذشته است که با استقبال چشمگیر مردم از این دیوایس پیشرفته نه‌تنها رقم اولیه در نظر گرفته شده برای نهایی شدن پروسه ساخت تامین شد بلکه نزدیک به 3 برابر بیشتر نیز کمک هزینه برای ساخت این تبلت گردآوری شده است.

این تبلت که قرار است قیمتی 200 دلاری داشته باشد و برای 1000 نفر اول نیز 190 دلار هزینه داشته باشد از لحاظ مشخصات به Nokia N1 شباهت دارد. صفحه‌نمایش تبلت 7.85 اینچ است و رزولوشن آن 2048×1536 خواهد بود. چیپ چهار هسته‌ای اینتل شباهت‌های این دو تبلت به یکدیگر را تکمیل می‌کند اما نکته جالب در مورد این تبلت سیستم‌عامل آن است که نسخه به‌خصوصی از پلتفرم این شرکت موسوم به Jolla OS 2.0 در آن بکار گرفته شده است که از اپلیکیشن‌های اندرویدی نیز پشتیبانی می‌‌کند. برتری این تبلت به N1 به حضور اسلات حافظه باز می‌گردد و باتری کوچک‌تر و وزن بیشتر نقاط ضعف آن در برابر تبلت نوکیا را تشکیل می‌دهند.

کمپیکن تبلت جولا

کمپین Jolla که در سایت کیک‌استارتری indiegogo جریان دارد در زمان نوشتن این متن رقم یک میلیون و 76 هزار دلار سرمایه برای این پروژه را نشان می‌دهد که رقمی فوق‌العاده و موفقیتی کم‌نظیر برای این مجموعه به حساب می‌آید. تبلت Jolla در ماه می سال آینده به بازار عرضه می‌شود که از لحاظ زمان‌بندی‌ پس از ارائه N1 نوکیا است.

منبع

ارسال یک پاسخ