10 پیش‌بینی از آیفون‌های اپل دوربین سلفی 3D جایگزین اثر انگشت؟

0
1460
10 پیش‌بینی از آیفون‌های اپل دوربین سلفی 3D جایگزین اثر انگشت؟

Ming-Chi Kuo تحلیلگر موسسه KGI امروز 10 پیش‌بینی خود از آیفون‌های امسال از جمله آیفون 10 ساله‌گی اپل که فعلا آیفون 8 نام دارد را ارائه کرد. این تحلیلگر پیش از این جایگزینی دکمه هوم در iPhone 8 با محوطه‌‌ Function Area و به تأخیر افتادن آیفون OLED به دلیل صفحه‌نمایش آن را پیش‌بینی کرده بود و با توجه به سابقه این تحلیلگر می‌توان انتظار داشت که حداقل بخشی از این پیش‌بینی‌های Kuo به واقعیت بپیوندد. در نخستین مرحله به گفته Kuo، آیفون‌های اپل سه عدد خواهند بود که دو عدد از آنها با صفحه‌نمایش‌های 4.7 و 5.5 اینچی با همان طراحی گوشی‌های امسال و با نام‌های 7s و 7s Plus با صفحه‌نمایش LCD خواهند و مدل دیگر به نام آیفون 8 از صفحه‌نمایش OLED بهره می‌برد.

10 پیش‌بینی از آیفون‌های اپل دوربین سلفی 3D جایگزین اثر انگشت؟

صفحه‌نمایش 5.8 اینچی آیفون 8 به صورت تمام‌صفحه بوده و حتی اسپیکر تماس نیز درون صفحه‌نمایش جای‌گذاری شده و بدین‌ترتیب طبق این گزارش بزرگ‌ترین نسبت صفحه‌نمایش به بخش رویی دستگاه شکل می‌گیرد. به گفته Kuo ممکن است در آیفون 8 از سنسور اثر انگشت خبری نباشد و به جای آن یک دوربین سلفی 3D توسط اپل در نظر گرفته شده باشد که می‌تواند با سرعت چهره را شناسایی کند و به سبب حضور این فناوری احتمالا دوربین سلفی در آیفون 8 بسیار قوی‌تر از قبل خواهد بود. به این دوربین سلفی 3D پیش از این نیز در خبرها اشاره شده بود و حضور آن تقریبا در آیفون 8 حتمی است. اپل به گفته Kuo قصدی برای قرار دادن سنسور اثر انگشت زیر صفحه‌نمایش ندارد و انتظار رفتن سنسور اثر انگشت روی دکمه پاور را نیز نداشته باشد محوطه فانکشن Area زیر صفحه‌نمایش به گفته این تحلیلگر چیزی فراتر از یک دکمه هوم مجازی است.

حافظه 64 و 256 گیگابایت، رم 3 گیگ و دوربین دوگانه برای مدل‌های بزرگ‌تر و دوربین تکی و رم 2 گیک برای مدل 4.7 اینچ سایر پیش‌بینی‌های صورت گرفته را نشان می‌دهد. Kuo پیش‌بینی می‌کند که هر سه مدل آیفون همزمان در سپتامبر رونمایی می‌شود اما آیفون 8 دیرتر به بازار ارائه خواهد شد.

منبع

ارسال یک پاسخ