جانشین Lumia 1020 دوربینی 50 مگاپیکسلی دارد

0
2162
مشخصات احتمالی گوشی لومیا 1030

در صورتی که فاکتورهایی نظیر نوع و کیفیت لنز و میزان رزولوشن را در نظر بگیریم Nokia Lumia 1020 با دوربین 41 مگاپیکسلی برترین دوربین موبایلی فعلی ارزیابی می‌شود. تا پیش از این اکثر خبرها در مورد جانشین این گوشی تکذیب شده بود اما به تازگی خبرهای جدیدی در مورد Lumia 1030 با دوربین 50 مگاپیکسلی منتشر شده است

در ابتدا و در نخستین روزهای تصاحب نوکیا توسط مایکروسافت از این گوشی ناپیدا با عنوان Lumia McLaren یاد می‌شد اما بعدها با حضور کامل مدیران آمریکایی در جایگاه ریاست این کمپانی سابقا فنلاندی، خبرها در مورد این پروژه به‌کلی متوقف شد. به تازگی اما یک منبع از حضور مجدد این مدل که از آن با عنوان Lumia 1030‌ یاد می‌شود خبر داده و حتی تصویری از آن به بیرون درز پیدا کرده است. این تصویر که البته ممکن است کاملا جنبه نمایشی داشته و با نمونه احتمالی واقعی فاصله فراوانی داشته باشد ظاهری مشابه 1020 با لنز برآمده داشته و می‌تواند تا حدودی بیانگر ظاهر و مشخصات مدل آینده باشد.

مشخصات احتمالی گوشی لومیا 1030

از جمله موارد مهم اشاره شده توسط این منبع باید به حذف فلش زنون و جایگزینی آن با نسل چهارم LEDهای پالس کوتاه اشاره کرد. البته در مورد کیفیت این LEDها و توانایی رقبات آن‌ها با فلش‌های زنون حرف و حدیث فراوانی از هم اینک ایجاد شده است.

نکته مهم دیگر رزولوشن دوربین این دستگاه است که منبع خبر از 50 مگاپیکسلی بودن آن خبر می‌دهد. لومیا 1030 در حال حاضر با نام مدل RM-1052 شناخته می‌شود و از صفحه‌نمایش 1080p سوپر AMOLED آن نیز می‌توان تا حدود بسیار زیادی مطمئن بود.

با توجه به حضور کم‌رنگ همیشگی مایکروسافت در نمایشگاه CES، احتمال فراوانی برای معرفی این مدل در نمایشگاه MWC بارسلون در ماه فوریه وجود دارد.

منبع

ارسال یک پاسخ