شیلد (Shiled)، نخستین TV کنسول اندرویدی 4K

0
1615
شیلد، نخستین TV کنسول اندرویدی 4K

پس از دو تلاش نسبتا موفق در ورود به بازار دیوایس‌های اندرویدی مخصوص بازی، شرکت انویدیا امروز از نخستین کنسول اندرویدی تلویزیونی خود پرده برداشت. انویدیا از کنسول Shiled خود با عنوان نخستین کنسول تلویزیونی اندرویدی با پشنیبانی از 4K نام می‌برد این دیوایس هیجان انگیز تنها 199 دلار قیمت داشته و تا ورود آن در ماه می به بازار تنها دو ماه دیگر وقت باقی است.

این کنسول باریک و Slim از طراحی هیجان‌انگیزی برخوردار بوده و دو فاکتور قیمت مناسب و پشتیبانی از وضوح 4K تا 60 هرتز، بر جذابیت‌های آن بسیار افزوده است

شیلد، نخستین TV کنسول اندرویدی 4K

همراه این مدل یک کنترلر بازی جداگانه نیز ارائه می‌شود اما ریموت ساده دیگری که حین معرفی دستگاه به نمایش گذاشته شد ظاهرا همراه جعبه نبوده و باید جداگانه آن را تهیه کرد. این ریموت طراحی مینیمالیستی ساده‌ای دارد و جست‌وجوی صوتی و جک هدست از جمله امکانات آن است.

شیلد، نخستین TV کنسول اندرویدی 4K

 

کنسول Nvidia‌ در بخش پردازشی از چیپ‌ست جدید Tegra X1 بهره می‌برد که در ماه ژانویه معرفی شد و Jen-Hsun Huang مدیر اجرای انویدیا در زمان رونمایی از این کنسول از قدرت آن در مقابل دیگر نرقبا همچون Apple TV‌ و Roku سخن گفت. این چیپ‌ست به گفته CEO‌ انویدیا دو برابر قدرت بیشتری نسبت به Xbox 360‌ داشته و نصف آن انرژی مصرف می‌کند.

شیلد، نخستین TV کنسول اندرویدی 4K

البته زمانی که از یک کنسول ساخت انویدیا سخن می‌گوییم، بی‌شک قابلیت‌های مرتبط با بازی آن در بالاترین درجه از اهمیت قرار دارند. انویدیا برای این کنسول، بازارچه اختصاصی خود را رونمایی خواهد کرد و در زمان حضور دستگاه در بازار بیش از 50 بازی در این Store‌ در دسترس قرار می‌گیرد. از جمله این بازی‌ها باید به Star Wars: Knights of the Old Republic، Portal و Half-Life 2: Episode 1 اشاره کرد.

منبع

ارسال یک پاسخ