Oculus Rift S هدست واقعیت مجازی جدید 400 دلاری

0
1246
Oculus Rift S هدست واقعیت مجازی جدید 400 دلاری

Oculus Rift S هدست واقعیت مجازی جدید این شرکت است که امروز به صورت رسمی معرفی شد. این هدست همانند مدل‌هیا قبلی ریفت به کامپیوتر برای اجرا احتیاج دارد که با وجود آنکه از یک نظر محدودیت به حساب می‌آید اما از طرف دیگر به دلیل برخورداری از قدرت پردازشی کامپیوتر، تجربه واقعیت مجازی برتری را نسبت به هدست‌های مبتنی بر گوشی موبایل ارائه می‌دهد. برخی از قابلیت‌های Oculus Rift S به اوکولوس Quest شباهت دارد که از آن جمله باید به گزینه Oculus Insight اشاره کرد که به صورت فعال محیط اطراف را اسکن کرده و مانع برخورد کاربران با موانع اطراف می‌شود.

اوکولوس از همکاری شرکت لنوو و بازخوردهای کامیونیتی بازی Lenovo Legion برای بهینه‌سازی سخت‌افزار Rift S بهره گرفته و در همین راستا لنوو قسمت‌های سخت‌افزاری این هدست را به‌خصوص در زمینه توزیع وزن باز طراحی کرده است. نکته مثبت دیگر در مورد طراحی Rift S به استفاده از تنها یک کابل برای اتصال آن به کامپیوتر باز می‌گردد و بدین‌ترتیب از پیچیده‌گی‌ سیم‌ها جلوگیری می‌کند.

Oculus Rift S هدست واقعیت مجازی جدید 400 دلاری

یک نکته جالب دیگر در مورد این هدست به قابلیتی تحت عنوان +Passthrough تعلق دارد که به عنوان پنجره‌ای برای دیدن فضای بیرونی عمل می‌کند. دسته‌های Oculus Touch نیز به‌روزرسانی شده‌اند.

صفحه‌نمایش LCD حاضر در Oculus Rift S از وضوح بالاتر 1440×2560 پیکسل برخوردار شده اما نرخ به‌روزرسانی آن از 90 هرتز به 80 هرتز کاهش پیدا کرده است که البته در عمل تأثیر چندانی در تجربه کاربری گیمرها برجای نمی‌گذارد. اوکولوس ریفت S در بهار امسال با قیمت 399 دلار به بازار عرضه می‌شود.

منبع

ارسال یک پاسخ