Oppo حق اختراع گونه تازه‌ای از گوشی کشویی را ثبت کرد

0
986
Oppo حق اختراع گونه تازه‌ای از گوشی کشویی را ثبت کرد

Oppo یکی از اولین شرکت‌هائی بود که با معرفی Find X در سال گذشته مفهوم یک گوشی کشویی را به معرض نمایش گذاشت و پس از آن شرکت‌های متعددی چندین گوشی کشویی را در این رده معرفی کردند که از آن جمله باید به شیائومی Mi Mix 3 و آنر Magic 2 اشاره کرد. شرکت اوپو امروز حق اختراع جدیدی را برای یک گوشی کشویی ثبت کرد که با وجود یکسان بودن علت اصلی ساخت آن یعنی حذف دوربین‌های سلفی و انتقال آنها به بخش کشویی برای هرچه پوشش بیشتر صفحه‌نمایش نسبت به بخش روئی دستگاه تغییری نداشته اما طراحی متفاوتی در مقایسه با Find X در آن به چشم می‌خورد.

در Find X از سه دوربین استفاده شده بود دو دوربین در پشت و یک دوربین در جلو که همگی روی مکانیزم کشوئی دستگاه قرار داشته و تنها در هنگام اسلاید کردن گوشی رو به بالا پدیدار می‌شدند. در تصویری که از پتنت Oppo منتشر شد اما طراحی جدیدی به چشم می‌‌خورد که در آن دوربین‌های اصلی دوگانه به صورت ثابت در پشت دستگاه قرار گرفته و دوربین‌های سلفی دوگانه روی اسلایدر و به صورت پنهان‌شونده در بدنه دیده می‌شود.

Oppo حق اختراع گونه تازه‌ای از گوشی کشویی را ثبت کرد

در این تصویر خبری از سنسور اثر انگشت نیست و این را می‌‌توان احتمالا به معنای سنسور اثر انگشت درون صفحه‌نمایش تعبیر کرد و حذف کلی آن آنطور که در Find X رخ داده بود چندان منطقی به نظر نمی‌رسد. البته با توجه به اینکه این حق ثبت اختراع در مورد مکانیزم کشویی اسمارت‌فون است ممکن است سنسور اثر انگشت در آن لحاظ نشده باشد. نگفته پیداست که در ایجا نیز ممکن است با یک پتنت ساده که هیچگاه به مرحله تولید نرسد روبرو باشیم و شاید این اولین تصویر از نسل دوم Find X باشد.

منبع

ارسال یک پاسخ