Oppo پوسته روشن جدید ColorOS 6 را ارائه کرد

0
1176
Oppo پوسته روشن جدید ColorOS 6 را ارائه کرد

شرکت Oppo نیز مثل اغلب سازندگان گوشی‌های اندرویدی از پوسته نرم‌افزاری خود برای ایجاد تغییرات در ظاهر اندروید خالص استفاده می‌کند. این پوسته ColorOS نام دارد و تا به امروز به گفته شرکت سازنده در 250 میلیون عدد از دیوایس‌های این شرکت در 140 کشور جهان مورد استفاده قرار گرفته است. این شرکت امروز از نسخه جدیدی از این پوسته با نام ColorOS 6 رونمائی کرده که مهم‌ترین خصوصیت آن روشن بودن تم و ترکیب آن با رنگ‌های تدریجی (gradient) روشن است. به گفته Oppo انتخاب رنگ‌های روشن برای ColorOS 6 ایجاد حس سبکی در کاربران است.

Oppo پوسته روشن جدید ColorOS 6 را ارائه کرد

ColorOS 6 به صورت ویژه برای گوشی‌های بدون حاشیه و اصطلاحا bezelless طراحی شده اما این به معنای مناسب نبودن آن برای گوشی عادی Oppo نیست. حالا که صحبت از گوشی‌های این برند شد باید بدانید که این شرکت هنوز صحبتی از مدل‌های دریافت‌کننده این آپدیت و زمان در دسترس قرار گرفتن آن نکرده است.

بخش بزرگی از تغییرات ColorOS 6 به فونت جدید آن تعلق دارد که Oppo Sans نام داشته و حاصل همکاری این شرکت با کمپانی تایپ‌فیس معروف چینی با نام Hanyi است.

Oppo پوسته روشن جدید ColorOS 6 را ارائه کرد

نسخه ششم کالر اُ اس دارای قابلیت یادگیری ماشینی داخلی ست که با کمک آن اپلیکیشن‌های در حال اجرا در پس‌زمینه به صورت خودکار فریز شده و بدین‌ترتیب بدون نیاز به بستن آنها می‌توان از مصرف انرژی توسط این برنامه‌ها جلوگیری کرد. این قابلیت که AI Application quick freeze نام دارد برای دو هفته فعالیت‌های شما در زمینه استفاده از اپلیکیشن‌ها را زیر نظر گرفته و سپس برنامه‌های بدون استفاده در بک‌گراند را فریز می‌کند.

Oppo پوسته روشن جدید ColorOS 6 را ارائه کرد

شرکت اوپو قرار است نسخه ششم کالر OS را در سال 2019 ارائه کند اما همانطور که اشاره شد روند ارائه این پوسته و گوشی‌هائی که برای اولین بار این پوسته را دریافت می‌‌کنند هنوز مشخص نشده است.

منبع

ارسال یک پاسخ