Raspberry Pi 4 قدرتمندتر از همیشه با همان قیمت قبلی

0
1802
Raspberry Pi 4 قدرتمندتر از همیشه با همان قیمت قبلی

قدرتمندترین کامپیوتر از مجموعه Raspberry Pi امروز به صورت رسمی معرفی شد؛ Raspberry Pi 4 با وجود امکانات کاملا بالاتر نسبت به گذشته، جذابیت اصلی خود یعنی قیمت پایین را حفظ کرده است. مهم‌ترین و جذابیت‌ترین نکته در مورد Raspberry Pi  جدید به پردازنده آن تعلق دارد؛ چیپ‌ست جدید این کامپیوتر دارای 4 هسته ARM Cortex-A72 با فرکانس 1.5 گیگاهرتزی است که جایگزین هسته‌های 1.4 گیگاهرتزی ARM Cortex-A53 قبلی شده است. این ارتقاء به خودی خود به معنای سه برابر شدن عملکرد این کامپیوتر در مقایسه با Raspberry Pi 3 مدل B پلاس است. در زمینه حافظه نیز با یک تغییر بزرگ روبرو می‌شویم که در آن استاندارد LPDDR2 به LPDDR4 تبدیل شده است.

Raspberry Pi 4 قدرتمندتر از همیشه با همان قیمت قبلی

گرافیک دستگاه از نوع VideoCore VI بوده که از پخش ویدئوهای 4K با 60 فریم در ثانیه از نوع HEVC پشتیبانی کرده و امکان دریافت خروجی دو مانیتوره تا وضوح 4K نیز در آن به لطف دو درگاه micro HDMI وجود دارد. برای مقایسه کافی‌ست بدانید نسخه قبلی این کامپیوتر از اتصال دو مانیتوره پشتیبانی نمی‌کرد. این کامپیوتر در زمینه ارتباطی نیز در سطح بالایی قرار داشته و دو پورت USB 3.0 همراه با دو پورت USB 2.0 در آن وجود داشته و انرژی مورد نیاز دستگاه نیز از طریق به جای microUSB این بار با پورت USB-C انجام می‌شود. در زمینه ارتباطات بی‌سیم نیز بلوتوث نسخه  4.2 حالا جای خود را به بلوتوث نسخه 5 داده است.

Raspberry Pi  جدید در سه ترکیب با حافظه‌های رم مختلف ارائه می‌شود که شامل یک نسخه پایه با رم 1 گیگابایتی و قیمت 35 دلاری، یک نسخه میانی با رم 2 گیگابایتی و قیمت 45 دلاری و در نهایت نسخه پیشرفته با رم 4 گیگابایتی و قیمت 55 دلاری می‌شود.

منبع

ارسال یک پاسخ