حضور دو دوربین متفاوت در نسخه 4 و 8 هسته‌ای Note 4

0
1579
استفاده از سنسورهای دوربین متفاوت در ورژن‌های مختلف نوت 4

سامسونگ از مدت‌ها پیش از دو سخت‌افزار جداگانه در اسمارت‌فون‌های سری Galaxy S استفاده کرده و همواره مشخصات پیشرفته‌تر در ورژن مجهز به LTE‌ دیده می‌شد. این روند در سری Note نیز تکرار شد. به تازگی مشخص شده که تفاوت این ورژن‌ها تنها به پردازش محدود نمی‌شود. نوت 4 ظاهرا نخستین نمونه در این سطح است که دوربین متفاوتی را در دو ورژن 4 و 8 هسته‌ای خود به کار می‌گیرد.

اندکی بعد از به بازار آمدن نوت 4 پس از بازگشایی این مدل حضور سنسور IMX240 سونی در دوربین این مدل اثبات شد در آن زمان به‌دلیل سابقه نداشتن تغییر سنسور دوربین بین دو ورژن مشترک از یک گوشی، فرض بر حضور این دوربین در نسخه 8 هسته‌ای مبتنی بر چیپ‌ست Exynos نیز گرفته شد اما ظاهرا این قضیه صحت ندارد و به تازگی مشخص شده که نسخه 8 هسته‌ای Exynos این مدل از سنسور ISOCELL سامسونگ که در Galaxy S5 نیز حضور دارد بهره می‌برد. برای تست نوع دوربین در دو ورژن مختلف دستگاه به سادگی می‌توان کد سرویس #34971539#* را وارد کرده و سپس دکمه ISP Ver Check را انتخاب کرد. در این حالت دوربین نسخه مبتنی بر پردازنده‌های Snapdragon 805 با سازنده سونی مشخص می‌شود و در سوی دیگر دوربین حاضر در ورژن استفاده‌کننده از چیپ‌ست پردازشی Exynos 5433 مشخصاتی نزدیک به دوربین Galaxy S5 را نشان می‌دهد.

استفاده از سنسورهای دوربین متفاوت در ورژن‌های مختلف نوت 4

در این میان تفاوت اصلی و سوال مهم مطرح شده به احتمال حضور تکنولوژی فوکوس خودکار مبتنی بر فناوری Phase detection است که از جمله موارد پیش‌فرض در دوربین Galaxy S5 به حساب می‌آید و در صورتی که سنسور دو دوربین S5 و نسخه Exynos نوت 4 یکسان باشد این قابلیت طبیعتا در این ورژن از نوت 4 نیز حضور خواهد داشت.

منبع

ارسال یک پاسخ