چرا گلکسی S5 چهار میلیون کمتر از S4 فروخته است

0
1072
فروش کمتر گلکسی اس 5 نسبت به اس 4فروش کمتر گلکسی اس 5 نسبت به اس 4

هر ساله در چنین روزهایی با گذر نزدیک به دو فصل از حضور در بازار نسل جدید گوشی‌های خانواده گلکسی S سامسونگ، این شرکت آمار دقیق و رکوردشکنی‌های مدل جدید را اعلام می‌کرد این بار اما با سکوت معناداری از سوی سامسونگ روبرو هستیم امری که به گفته وال‌استریت ژورنال به افت 4 میلیون عددی گلکسی اس 5 نسبت به S4 سال گذشته چندان نیز بی‌ارتباط نیست.

افت فروش گوشی S5 نسبت به گذشته البته تا پیش از گزارش وال‌استریت ژورنال نیز تا حدودی مشخص بود. نخستین نشانه‌های این افت فروش را باید در کاهش فوق‌العاده سهم بازار سامسونگ از مجموع فروش گوشی‌های هوشمند در سه ماهه سوم سال 2014 جست‌وجو کرد جائیکه سهم بازار 32.5 درصدی سامسونگ در زمان مشابه سال قبل حالا به 23.8 درصد کاهش پیدا کرده و از لحاظ تعداد نیز با نزدیک به 7 میلیون عدد گوشی به فروش رسیده کمتر روبرو می‌شویم. وال‌استریت ژورنال اما دست روی استراتژیک‌ترین محصول فعلی سامسونگ در بازار موبایل یعنی گلکسی اس 5 گذاشته و فروش این گوشی را بررسی کرده است. طبق آمار مقایسه‌ای این نشریه، S5 در مقایسه با سال گذشته تا 4 میلیون فروش کمتری را تجربه کرده است که با پیش‌بینی‌های سامسونگ کاملا در تضاد قرار می‌گیرد.

فروش کمتر گلکسی اس 5 نسبت به اس 4

سامسونگ بر طبق پیش‌بینی‌های خود انتظار 20 درصد فروش بیشتر را داشت و به همین علت تعداد بیشتری را از این محصول تولید کرده است که ظاهرا تعداد بسیار زیادی از این محصولات در انبارهای این شرکت در حال خاک خوردن هستند. آمریکا در این میان تنها کشوری است که با افزایش فروش در S5 روبرو شده و به عنوان نمونه در کشور چین افت فروش S5 به 50 درصد نسبت به گذشته می‌رسد علت اصلی این اتفاق به‌‌ویژه در چین را باید در ظهور و اوج گیری پدیده‌ای به نام Xiaomi جست‌وجو کرد که با مشخصات بالا و قیمت پایین تنها با حضور در بازار آسیا به برند سوم بازار اسمارت‌فون تبدیل شده است.

راه‌حل‌های سامسونگ برای این مشکلات نیز در راه است جائیکه نه‌تنها تعداد محصولات این شرکت در سال آینده 25 تا 30 درصد کاهش پیدا می‌کند بلکه ریاست بخش موبایل نیز احتمالا از JK Shin به BK Yoon تغییر می‌کند . BK Yoon در حال حاضر ریاست قسمت تلویزیون و لوازم خانگی را برعهده دارد.

منبع

ارسال یک پاسخ