کاهش شدید سود سامسونگ

0
1670
ضرر سامسونگ در فصل سوم 2014

سامسونگ همواره یکی از پر سودترین و پر منفعت‌ترین برندهای IT دنیا به حساب آمده و جایگاه این شرکت در میان برترین‌های این صنعت حداقل در یک دهه گذشته کاملا تثبیت شده است. این شرکت اما در حال حاضر با توجه به گزارش سود و ضرر آن در سه‌ماهه سوم سال 2014 از شرایط رویایی برخوردار نیست و نه‌تها بهش موبایل بلکه سایر قسمت‌ها نیز با ضرر روبرو شده‌اند.

نخستین آمار قابل تونجه در گزارش فصل سوم 2014 کاهش درآمد خالص و تثبیت شده این برند به 44.7 میلیارد دلار است که این رقم در زمان مشابه سال گذشته به 56 میلیارد دلار بالغ می‌شد. اما شاید بزرگ‌ترین عامل کاهش سود سامسونگ به پر سودترین قسمت این شرکت یعنی بخش موبایل مرتبط باشد بخشی‌ که در فصل سوم 2014 با 15 درصد کاهش فروش همراه شده و سود آن از رقم 4.172 میلیون دلار در سه‌ماهه دو امسال به تنها 1.653 میلیون دلار کاهش پیدا کرده است. مقایسه این رقم با زمان مشابه در سال گذشته با سود 6.350 میلیون دلار اوضاع وخیم سامسونگ در این زمینه را بیشتر نمایان می‌سازد. علت اصلی کاهش فروش تولیدات سامسونگ در این بخش را تا حدودی باید به چرخش در سیاست کاری این برند و تولید محصولات ارزان‌قیمت‌تر با قیمت پیشنهادی (ASP) کمتر نسبت به گذشته جست‌وجو کرد جایی‌که حتی حضور دیرهنگام Note 4 نیز کمکی به بهبود این وضع نکرده است.

بخش تلویزیون دیگر بخش زیان‌ده این برند به حساب می‌آید که با وجود ورود مدل‌های UHD و خمیده جدید هنوز به سود بالا دست نیافته است. اوضاع در بخش تبلت با حضور پنل‌های جدید AMOLED شرایط نسبتا بهتری نسبت به دیگر قسمت‌ها دارد و تنها بخشی که همچنان سود بالایی را در مجموعه سامسونگ تجربه می‌کند بخش ریزپردازنده و واحد حافظه موبایلی این برند است که در افزایش تقاضای جهانی برای حافظه‌های NAND و DRAM موبایلی به سر می‌برد.

ضرر سامسونگ در فصل سوم 2014

منبع

 

ارسال یک پاسخ