فلش درایو SanDisk با اتصال مستقیم به آی‌فون

0
9527
حافظه فلش جدید سن دیسک با پورت لایتنینگ

قابلیت USB Host یا OTG در گوشی‌های هوشمند اندرویدی مدت‌هاست که به امکانی استاندارد برای اتصال حافظه‌های همراه تبدیل شده است. این قابلیت در آی‌دیوایس‌های اپل همچنان به‌صورت استاندارد راهی ندارد اما برخی شرکت‌ها با محصولات ابتکاری این مورد را به محصولات اپل نیز وارد کرده‌اند. حافظه فلش سن‌دیسک یکی از این موارد است که مستقیما به پورت لایتنینگ مرتبط می‌شود.

محصول جدید سن‌دیسک iXpand Flash Drive نام دارد که به‌صورت اختصاصی برای دستگاه‌های دارای iOS 7 و iOS 8 طراحی شده است. یک سمت این حافظه فلش دارای پورت USB اختصاصی اپل موسوم به Lightning است و پس از وصل کردن آن به دستگاه، اپلیکیشن ویژه آن برای سینک شدن به‌صورت خودکار لود می‌شود. در این نرم‌افزار می‌توان تعیین کرد که به صورت اتوماتیک تصاویر و ویدئوها از Camera roll به حافظه منتقل شوند. انکریپشن محتوا و امکان رمزگذاری از جمله قابلیت‌های امنیتی این حافظه فلش به حساب می‌آیند.

حافظه فلش جدید سن دیسک با پورت لایتنینگ

 

قیمت نسخه‌های 16، 32 و 64 گیگابایتی این حافظه فلش به ترتیب 60، 80 و 120 دلار است و به‌جز دو آی‌فون 6 و 6Plus می‌توان از آن در آی‌فون‌های فایو، فایو اس و فایو سی همراه باخانواده آی‌پد ایر و سه نسل آی پد مینی استفاده کرد.

منبع

ارسال یک پاسخ