جادوی شارپ در یک صفحه‌نمایش 4.1 اینچی

0
1006
صفحه نمایش جدید شارپ sharp igzo

در حالی‌که تمامی برندها و شرکت‌های تولیدکننده اسمارت‌فون در سرتاسر دنیا به فکر ساخت و ارائه صفحه‌نمایش‌های بزرگ با رزولوشن‌های بالا هستند شرکت شارپ با ارائه یک صفحه‌نمایش 4.1 اینچی با فشردگی باور نکردنی 736ppi توجه بسیاری را به خود جلب کرده است این میزان فشردگی معادل استفاده از وضوح 4K برای یک پنل 6 اینچی است.

رزولوشن این صفحه‌نمایش 4.1 اینچی برابر 1600×2560 پیکسل است که تاکنون هیچ‌گاه در این سایز مورد استفاده قرار نگرفته بود و تا پیش از این، عنوان پر تراکم‌ترین پنل 4 اینچی موبایلی به صفحه‌نمایش آی‌فون‌های نسل قبلی یعنی iPhone 5 و iPhone 5S با تراکم 326 پیکسل در هر اینچ تعلق داشت. شارپ اما با کوچک‌تر کردن پیکسل‌ها از رقم معمول 27 میکرون به رقم باورنکردنی 11.5 میکرون توانسته است در یک فاصله 1 اینچی، 736 پیکسل را در کنار هم قرار دهد که بیش از دو برابر فشردگی پنل 4 اینچی آی‌فون 5S به حساب می‌آید. در ساخت این صفحه‌نمایش از فناوری نیمه هادی IGZO استفاده شده که در سرعت پاسخگویی پنل نقش برجسته‌ای ایفا می‌کندد.

به‌گفته شرکت سازنده این پنل در سال 2016 به بازار ارائه می‌شود اما ارسال نمونه‌های آن به شرکت‌های تولیدکننده گوشی‌های موبایل از سال آینده آغاز می‌شود.

صفحه نمایش جدید شارپ sharp igzo

صفحه نمایش جدید شارپ sharp igzo

منبع

ارسال یک پاسخ