SiOnyx Aurora دوربین دید در شب تمام‌رنگی!

0
3986
SiOnyx Aurora دوربین دید در شب تمام‌رنگی!

شرکت آمریکائی SiOnyx که در زمینه ساخت دوربین‌های دید در شب فعال است از دوربین دید در شب جدیدی رونمائی کرده که SiOnyx Aurora نام داشته و طبق ادعای این شرکت می‌‌تواند در شب نیز مثل روز، ویدئوهای رنگی کاملی را به تصویر بکشد. این دوربین رنگی دید در شب از فناوری اینفرا-رد استفاده کرده و در آن از سنسور خاصی استفاده شده که به لطف پیکسل‌های کاملا بزرگ می‌تواند در محلی کاملا تاریکی با روشنائی در حد 0.001 لوکس نیز فیلم‌برداری کند.

SiOnyx Aurora دوربین دید در شب تمام‌رنگی!

به گفته SiOnyx، کیفیت Aurora با دوربین‌های چند ده هزار دلاری مخصوص فیلم‌برداری در شب قابل مقایسه بوده و این نخستین باری ست که این دوربین دید در شب پیشرفته‌ای در این سطح در اختیار کاربران عادی قرار داده است. سنسور این دوربین 1 اینچی بوده و ابعاد پیکسل‌های آن که به گفته شرکت سازنده با فناوری لیزری خاصی ساخته شده‌‌اند، 0.9 میکرون است. در فرایند تولید در این رده از آنچه پیکسل‌های تسخیرکننده نور که بازده کوانتومی را افزایش داده و با پرهیز کردن از نویز،‌ درصد dynamic range را در هنگام تولید تصاویری 10 برابر روشن‌تر از یک سنسور CMOS عادی محدود می‌‌کنند سخن به میان آمده است. طراحی این حسگر براساس استانداردهای نظامی حسگرهای اینفرارد صورت گرفته که این شرکت تنها برای کمپانی‌های نظامی و دفاعی تولید می‌کند.

برداشت عکس (با وضوح پائین) و ویدئوهای تایم‌لپس دیگر گزینه‌های قابل ذکر در مورد این دوربین دید در شب را تشکیل می‌دهند. GPS، شتاب‌سنج، قطب‌نما و مقاومت در برابر نفوذ آب تا عمق 1 متری برای 30 دقیقه نیز برای این دوربین در نظر گرفته شده است.

Aurora قرار است با قیمت 799 دلار به بازار ارائه شود.

منبع

ارسال یک پاسخ