Super FlashCharge ویوو: 120 وات، شارژ کامل در 13 دقیقه!

0
773
Super FlashCharge ویوو: 120 وات، شارژ کامل در 13 دقیقه!

مسابقه افزایش سرعت شارژ در گوشی‌های هوشمند که از یکی دو سال پیش آغاز شده است هر لحظه شدیدتر از قبل شده و در حالی‌که وان‌پلاس 6T مک‌لارن ادیشن با شارژ 30 واتی، هواوی میت 20 پرو با شارژ 40 واتی و Oppo Find X لامبورگینی ادیشن با شارژ 50 واتی حالا نوبت دیوانه‌وارترین ایده ممکن، یعنی شارژ سریع Super FlashCharge ویوو با توان 120 واتی رسیده است! Super FlashCharge ویوو قصد دارد تا تمامی رقبا را در این زمینه پشت سر بگذارد و با توان 120 واتی (بله درست خواندید) سریع‌ترین شارژ ممکن را برای شما به همراه داشته باشد.

Super FlashCharge ویوو: 120 وات، شارژ کامل در 13 دقیقه!

طبق اطلاعات ارائه شده توسط ویوو، فناوری Super FlashCharge این شرکت برای پر کردن 50 درصد از ظرفیت یک باتری 4 هزار میلی آمپر ساعتی، تنها به 5 دقیقه زمان نیاز داشته و پر کردن کامل این باتری نیز تنها پس از 13 دقیقه رخ می‌دهد! ویوو توضیحات کامل در مورد این فناوری را به نمایش MWC 2019 شانگ‌های موکول کرده که هفته آینده در چین آغاز به کار می‌کند. ویوو ظاهرا در این رویداد، دموی واقعی از این فناوری را ارائه کرده و از ارائه یک گوشی 5G نیز در آن سخن گفته است.

یک شارژر پر قدرت 120 واتی با اینکه ممکن است جالب توجه به نظر برسد اما از سوی دیگر نگرانی‌هایی را نیز در مورد ایمنی کاربران و البته خود دستگاه ایجاد می‌کند چرا که شارژرهای با توان بالا معمولا حرارت زیادی را تولید می‌کنند که در صورت کنترل نشدن آن ممکن است نتایج فاجعه‌باری را ایجاد نمایند. بدین‌ترتیب ممکن است تا زمان حضور این فناوری به صورت واقعی در بازار هنوز زمان نسبتا زیادی باقی مانده باشد. اگر فکر می‌کنید، ویوو تنها شرکتی‌ست که به توان‌های بالا در شارژ فکر می‌‌کند،  در اشتباه هستیند چرا که چندی پیش شرکت شیائومی نیز از تحقیقات این شرکت برای ساخت یک شارژر سریع 100 واتی خبر داده بود.

منبع

ارسال یک پاسخ