T-Mobile و اولین تماس 5G روی فرکانس 600 مگاهرتز

0
1060
T-Mobile و اولین تماس 5G روی فرکانس 600 مگاهرتز

روز پنچ‌شنبه اپراتور T-Mobile آمریکا از تحول بزرگ و مهمی در شبکه 5G خبر داد؛ جایی‌که در لابراتور Bellview این اپراتور در واشینگتن، این شرکت در همکاری با کوالکام و اریکسون، اولین تماس 5G خود را برقرار نمود. این تماس با کمک مودم جدید Quclomm X55 و با کمک سیستم رادیویی 5G شرکت اریکسون روی فرکانس 600 مگاهرتر (باند 71) اپراتور T-Mobile انجام پذیرفت. اهمیت این تست از آن جهت بسیار بالاست چرا که در آن از مودم‌های تجاری عادی استفاده شده است؛ X55 که بعد از مودم X50، نسل دوم مودم‌های 5G کوالکام به حساب می‌آید قرار است به زودی در گوشی‌های هوشمند مورد استفاده کاربران واقع شود.

T-Mobile و اولین تماس 5G روی فرکانس 600 مگاهرتز

شرکت تی‌موبایل فرکانس 600 مگاهرتز برای ارتباطات موبایلی را با قیمت 8 میلیارد دلار تهیه کرده است و از آن در حال حاضر برای سرویس نسل چهارمی Extended Range LTE بهره می‌برد. این سرویس از آن جهت بسیار اهمیت دارد که نفوذپذیری بسیار بالاتری نسبت به دیگر باندهای فرکانسی دارد و تی‌موبایل استفاده از آن را زمینه‌ساز ارائه 5G در سطح کشور و جهانی می‌داند.

در حال حاضر دیگر اپراتورها (از جمله خود همین T-Mobile) در حال تست شبکه 5G روی فناوری موج‌های میلی‌متری (mmWave) یعنی فرکانس‌های مابین 24 تا 100 گیگاهرتز است اما در صورت عملیاتی شدن فرکانس 600 مگاهرتز تعداد نقاط دسترسی یا اکسس‌پوینت‌های 5G بسیار کاهش یافته و نفوذ‌پذیری سیگنال بسیار افزایش پیدا می‌کند. بدین‌ترتیب این راه‌کار با ارائه سیگنال دائمی و پایدار، بیش از همه جا مناسب مناطق روستایی و حومه شهرها خواهد بود.

T-Mobile همچنین تأکید کرده که در صورت تأیید تلفیق با کمپانی Spirint توسط رگولاتوری آمریکا، این مجموعه از تمامی امکانات ممکن برای ارائه یک شبکه گسترده و فراگیر در سطح ملی برای یک نحول بزرگ در زمینه 5G را خواهد داشت.

منبع

ارسال یک پاسخ