اپلیکیشن جدید عکس گوگل لو رفت

0
1265
اپلیکیشن عکس جدید گوگل

چندی پیش خبرهای جسته و گریخته‌ای در رابطه با ارئه یک اپلیکیشن جدید عکس توسط گوگل برای مجموعه اندروید به گوش می‌رسید. این خبرها اینک جنبه جدی‌تری به خود گرفته و نه‌تنها اطلاعات تکمیلی از آن به دست آمده بلکه این بار تصاویر و اسکرین‌شات‌هایی نیز از برنامه در دسترس قرار گرفته است. این برنامه امکانات تازه‌ای را در اختیار کاربران اندروید قرار می‌دهد.

گوگل البته در حال حاضر نیز یک اپلیکیشن برای مشاهده تصاویر به صورت پیش‌فرض روی سیستم‌عامل اندروید ارائه می‌کند اما این برنامه بخشی از مجموعه +Google بوده و برای استفاده از آن نیاز به حساب گوگل است. گوگل برای حل این مشکل، در حال توسعه نرم‌افزار کاملا تازه و مستقلی است که ارتباطی نیز با گوگل پلاس ندارد. این برنامه که هنوز نام آن مشخص نشده امکانات متنوع ابتدایی و پیشرفته‌ای را ارائه می‌کند. از جمله این امکانات می‌توان به pinch out کردن برای دیدن تصاویر بیشتر در یک لحظه، قابلیت لمس کردن صفحه، نگه‌داشتن آن و سپس کشیدن دست روی تمامی تصاویر برای انتخاب کردن تعداد زیادی عکس (درست همانند عملیات مشابه در ویندوز با کشیدن موس روی عکس‌ها)، Swipe کردن و کشیدن دست به کناره‌ها برای سوئیچ بین دسته‌بندی‌ها و مرتب سازی خودکار تصاویر براساس المان‌های مختلفی چون زمان، تاریخ، افراد و … اشاره کرد.

اپلیکیشن عکس جدید گوگل

اپلیکیشن عکس جدید گوگل

ویژگی Photos Assistant در این اپلیکیشن جایگزین قابلیت Auto Awesome در گذشته شده و در طی آن امکان ساخت،‌ویدئو، کلاژ، آلبوم و … با کمک تصاویر حاضر در حافظه داخلی ضمن مرتب سازی و آزاد کردن فضای حافظه، فراهم می‌شود. یک ویژگی جالب و ابتکاری دیگر در این میان امکان به اشتراک گذاشتن خصوصی تصاویر برای سایر افراد است که به سادگی با انتخاب تصاویر دلخواه، ایجاد آلبوم آنلاین و ساخت لینک خصوصی امکان‌پذیر شده است. از لینک‌های زیر اطلاعات بیشتری در مورد این اپلیکیشن به دست خواهید آورد.

منبع 1

منبع 2

منبع 3

ارسال یک پاسخ