توشیبا و دوربین‌های جداشدنی پروژه آرا گوگل

0
1625
توشیبا و دوربین‌های جداشدنی پروژه آرا گوگل

Project Ara یا پروژه آرا یکی از پر سر و صداترین پروژه‌های چند سال اخیر در زمینه موبایل به حساب می‌آید که در طی آن با ساخته شدن گوشی‌های ماژولار، امکان جداسازی و استفاده از قطعات جدید در گوشی‌های موبایل این پروژه فراهم می‌شود. به تازگی در یک خبر جدید شرکت توشیبا، ماژول‌های دوربین جدید این پروژه را رونمایی کرده که در فازهای مختلف در محصولات آینده این کلاس بکار گرفته می‌شوند.

توشیبا یکی از نقش‌آفرینان اصلی پروژه آرا به حساب می‌آید و با کمیته استاندارد این پروژه برای نهایی ساختن قطعات و ساختار دیوایس‌های این رده همکاری می‌‌کند. شرکت توشیبا امروز از دوربین‌های ماژولار خود برای پروژه آرا پرده برداشت که شامل دو دوربین پشت و یک دوربین جلو می‌شوند. دوربین‌های پشتی دارای وضوح 5 و یا 13 مگاپیکسل هستند و دوربین در نظر گرفته شده برای جلوی دستگاه نیز یک نمونه 2 مگاپیکسلی است.

توشیبا و دوربین‌های جداشدنی پروژه آرا گوگل

ساخت دوربین‌هایی از این دست به‌دلیل ماهیت Plug & Play آن‌ها آسان نخواهد بود و به همین علت تحقیقات فراوانی در این زمینه باید صورت بگیرد. بگفته توشیبا علاوه بر موارد گفته شده، دوربین‌های دیگری نیز تا وضوح 20 مگاپیکسل از این خانواده در دست تولید است و به جز دوربین ماژول‌های دیگری نیز نظیر حافظه‌های همراه، NFC، شارژ وایرلس و فناوری تازه‌ای به TranserJet (برای انتقال سریع فایل در فواصل بسیار کوتاه) به لیست تولیدات این شرکت برای این پروژه افزوده می‌شود.

توشیبا و دوربین‌های جداشدنی پروژه آرا گوگل

منبع

ارسال یک پاسخ