Typhoon H3 یک Drone حرفه‌ای قدرت‌گرفته از لایکا

0
863
Typhoon H3 یک Drone حرفه‌ای قدرت‌گرفته از لایکا

شرکت Yuneec از جمله سازنده‌های چینی Drone یا پهپاد به حساب می‌آید که به تازگی از جدیدترین محصول خود در سری حرفه‌ای Typhoon رونمای کرده است؛ Typhoon H3 یک Drone بزرگ با قابلیت‌های گسترده تصویربرداری‌ست که در همکاری با شرکت معتبر Leica Camera AG ساخته شده است. H3 که اولین محصول پس از شکل گرفتن همکاری مشترک مابین Yuneec و لایکا به حساب می‌آید، به‌طور اختصاصی برای تصویربرداری هوایی و کارهای سینمایی ساخته شده و مهم‌ترین ویژگی آن جدا از قابلیت‌های پروازی به دوربین ION L1 Pro که لایکا در آن نقش ایفا کرده است تعلق دارد.

Typhoon H3 یک Drone حرفه‌ای قدرت‌گرفته از لایکا

دوربین ION L1 Pro حاضر در Typhoon H3 یک دوربین 20 مگاپیکسلی CMOS با سنسور 1 اینچی‌ست که امکان برداشت ویدئوهایی حداکثر با وضوح 4K/60p با بیت‌ریت 100Mbps را داشته و خود درون یک گیمبال سه جهته تثبیت شده که لرزه‌های پرواز را خنثی می‌کند قرار گرفته است. یکی از ویژگی‌های جالب این دوربین امکان برداشت بدون محدودیت شات‌های 360 درجه فراگیر است که برای پروژه‌های سینمایی، امکان جذابی به حساب می‌آید. حالت‌های عکاسی مختلف این دوربین که توسط لایکا بهینه‌سازی شده‌اند شامل وایت بالانس، بازتولید رنگ، شارپ‌ساختن تصاویر و کاهش نویز می‌شود که به گفته شرکت سازنده از کیفیت، کنتراست و وضوح بالایی برخوردارند.

Typhoon H3 یک Drone حرفه‌ای قدرت‌گرفته از لایکا

کیت استاندارد Typhoon H3 شامل یک کنترلر پروازی ST16S و دو باتری است که مجموعا 25 دقیقه پرواز را برای این Drone به همراه می‌آورند. یک صفحه‌نمایش 7 اینچی لمسی روی ریموت کنترل دستگاه جای دارد که تصاویر زنده را با وضوح 720p برای کاربران پخش می‌کند. این تصاویر می‌توانند از فاصله 1 مایلی برای این ریموت ارسال شوند. همچون دیگر نمونه‌های حاضر در این رده از جمله Droneهای شرکت DJI در این‌جا نیز مد‌های مختلف پروازی در نظر گرفته شده که به صورت خودکار عملیات تصویربرداری را انجام می‌دهند.

زمان ارائه این پهپاد به بازار هنوز مشخص نیست و در مورد قیمت آن نیز اطلاعاتی ارائه نشده است هرچند برخی منابع غیر رسمی، قیمت آن را حوالی 2,200 دلار تخمین می‌زنند.

منبع

ارسال یک پاسخ