Vaio SX12 لپ‌تاپ کوچکی با حماسه‌ای از پورت‌ها!

0
1806
Vaio SX12 لپ‌تاپ کوچکی با حماسه‌ای از پورت‌ها!

پس از آنکه نزدیک به پنج سال پیش، شرکت سونی بخش موبایل خود موسوم به سری Vaio را به یک شرکت ژاپنی به نام Japanese Industrial Partners یا JIP واگذار کرد این شرکت به صورت مستقل به کار خود ادامه داده و حتی در برهه‌ای شایعاتی مبنی بر ارائه گوشی Vaio (که بعدها واقعا به بازار ارائه شد) نیز بر سر زبان‌ها افتاد این شرکت روز گذشته از یک لپ‌تاپ جدید به نام Vaio SX12 رونمایی کرده که در یک مورد یعنی تعداد پورت‌های ارتباطی، دست یه یک رکوردشکنی زده است؛ Vaio SX12 که ادامه‌ای بر مدل SX11 پیشین به حساب می‌آید به یک صفحه‌نمایش 12.5 اینچی مجهز بوده و چندین و چند پورت ارتباطی را عرضه می‌کند.

Vaio SX12 لپ‌تاپ کوچکی با حماسه‌ای از پورت‌ها!

Vaio SX12 تقریبا هر پورتی را که آرزوی آن را دارید در یک فضای کوچک و کامپکت ارائه می‌کند؛ این لپ‌تاپ  دارای سه پورت فول سایز و معمولی USB، یک پورت USB-C برای شارژینگ، یک پورت HDMI، یک کارت‌خوان SD، یک ورودی/حروجی هدفون میکروفون، یک درگاه LAN و حتی یک پورت VGA را ارائه می‌کند! صفحه کلید این نوت‌بوک به مست کناره‌ها کشیده شده و حاشیه‌های اطراف صفحه‌نمایش نیز بسیار کوچک شده‌اند. پردازش در این مدل با پروسسورهای Core i5 یا Core i7 نسل هشتم اینتل انجام شده و یک ماژول LTE دلخواه نیز برای آن قابل سفارش دادن است. این مجموعه روی هم زیر 1 کیلوگرم و به طور دقیق تنها 888 گرم وزن دارد.

وایو SX12 همین هفته در ژاپن وارد بازار می‌شود و قیمت آن در نسخه پایه برابر با 119,800 ین (نزدیک به 1,105 دلار آمریکا) در نظر گرفته شده که در پیشرفته‌ترین مدل با ارتقاء حافظه و پردازنده به 216,800 ین (نزدیک به 1,999 دلار) افزایش پیدا می‌کند. هنوز صحبتی در رابطه به ارائه احتمالی این مدل در دیگر بازارها به میان نیامده اما از آنجه که مدل‌های قبلی از جمله S11 و SX14، پیش از این به بازار آمریکا عرضه شده‌اند می‌توان در مورد این مدل نیز انتظار مشابهی داشت.

منبع

ارسال یک پاسخ