جایگزینی دکمه هوم در iPhone 8 با محوطه‌‌ Function Area

0
2144
جایگزینی دکمه هوم در iPhone 8 با محوطه‌‌ای به نام Function Area

iPhone 8 ظاهرا آیفون متفاوت و خاص شرکت اپل برای دهمین سالگرد تولید گوشی هوشمند در این شرکت است. این مدل که احتمالا در کنار دو گوشی دیگر، سه محصول آینده اپل را تشکیل می‌دهند احتمالا از پشت شیشه‌ای و شارژ وایرلس و صفحه‌نمایش OLED برخوردار است. در همین راستا نیز پیش از این گزارشی مبنی بر قرارداد اپل با سامسونگ برای تأمین 60 میلیون صفحه‌نمایش OLED به گوش رسید که ظاهرا برای iPhone 8 تدارک دیده شده است. پیش از این آیفون 8 دیوایسی دارای صفحه‌نمایش 5.15 اینچی با وضوح 1125×2436 پیکسل معرفی شده است و گزارش امروز نیز تا حدودی همین نکته را نشان می‌دهد.

جایگزینی دکمه هوم در iPhone 8 با محوطه‌‌ای به نام Function Area

نکته جالب توجه در این گزارش اما به حدف دکمه home در این مدل تعلق دارد. به گفته Ming-Chi Kuo تحلیلگر KGI، صفحه‌نمایش iPhone 8 عملا 5.8 اینچ است اما از این مقدار تنها 5.15 اینچ به صفحه‌نمایش اصلی تعلق داشته و مابقی در پایین صفحه‌نمایش و در محوطه‌ای که اینک دکمه هوم دیده می‌شود به منطقه‌ای به نام Function Area تعلق خواهد داشت. این محوطه به گفته Ming-Chi Kuo از “فناوری بیومتریک دیگری” بهره می‌برد که جایگزین تکنولوژی فعلی تشخیص اثر انگشت خواهد. Kuo البته به نوع این فناوری جدید بیومتریک اشاره نکرده اما بعید نیست در آیفون بعدی شاهد حضور فناوری تشخیص عنبیه چشم باشیم.

به گفته KGI آیفون 8 از لحاظ ابعاد و اندازه مشابه آیفون فعلی 4.7 اینچی و نمونه‌ای چون آیفون 7 است اما کل بخش رویی با صفحه‌نمایش پوشیده شده و بنابراین جذابیتی در سطح نمونه‌ای چون Xiaomi Mi Mix ارائه می‌دهد. اگر برای خرید این گوشی لحظه شماری می‌کنید باید به این نکته توجه کنید که تا انتهای تابستان آینده خبری از آن نخواهد بود و به احتمال فراوان و طبق پیش‌بینی کارشناسان این مدل فراتر از 1000 دلار قیمت خواهد داشت.

منبع

ارسال یک پاسخ