ایسوس Stick PC QM1 کامپیوتری در جیب شما

0
1965
کامپیوتر USB ایسوس

تغییرات و تحولات در دنیای فناوری در مقایسه با سال‌های گذشته سرعت چشمگیری پیدا است و بی اغراق می‌توان گفت هر روز شاهد ارائه و معرفی دستگاه های جدید با کاربردهایی خلاقانه هستیم. ایسوس نیز در این میان با معرفی کامپیوتر جدیدی با عنوان Stick PC  تصورات کاربران را از مفهوم کامپیوتر تغییر داده است. این محصول جدید با امکانات یک کامپیوتر کامل، Stick PC QM1 نام دارد.

ASUS Stick PC QM1 - ایسوس Stick PC QM1

Sponsored

کامپیوتر QM1 ایسوس، 11 سانتی متر طول و 9.8 میلیمتر ضخامت دارد و وزن آن تنها 38 گرم است. اما این محصول جدید ایسوس با وجود اندازه کوچک به یک پردازنده چهار هسته‌ای Atom Z3735F اینتل، 2 گیگابایت حافظه DDR3L و 32 گیگابایت فضای ذخیره سازی مجهز شده است. از دیگر امکانات QM1 می‌توان به قابلیت پشتیبانی از استانداردهای 802.11b/g/n و Bluetooth 4.0 برای تبادل اطلاعات در شبکه های بی سیم، یک پورت USB و یک پورت HDMI برای اتصال کامپیوتر به تلویزیون و انواع نمایشگرها با ابعاد مختلف اشاره کرد به این ترتیب می‌توانید با استفاده از QM1 تلویزیون‌های ساده خود را به یک تلویزیون هوشمند با سیستم عامل ویندوز تبدیل کنید. به علاوه کاربران می‌توانند از طریق یک حافظه جانبی microSDمیزان فضای ذخیره سازی دستگاه خود را نیز ارتقا دهند.

کامپیوتر USB ایسوس

کامپیوتری در جیب برای کاربردهای خانگی و اداری
Stick PC ایسوس، برای کاربردهای روزمره از جمله جستجوی صفحات اینترنتی، اجرای برنامه های اداری نظیر مایکروسافت آفیس و همچنین اجرای بازی‌های ساده طراحی و ساخته شده است. QM1 با پشتیبانی از سیستم‌عامل ویندوز 10، گرافیک HD و اتصال شبکه بی‌سیم پرسرعت، دریچه‌ای جدید به سوی کامپیوترهای قابل حمل گشوده است.
اما Stick PC QM1 با تکیه بر ابعاد کوچکی که دارد برای کاربردهایی نظیر ویدئو کنفرانس و ارائه پروژه‌ها بر روی نمایشگرهایی بزرگ ابزاری کارامد است. از سوی دیگر با توجه به مشکلاتی که ممکن است در زمان حمل و نقل برای لپ‌تاپ‌ها اتفاق بیفتد و یا مشکلاتی نظیر شارژ باطری و یا وزن بالا، QM1 جایگزین و پیشنهادی مناسب برای کسانی خواهد بود که همواره در سفر و یا در حال جابجایی هستند و به معنای واقعی به یک کامپیوتر کوچک نیاز دارند.

ارسال یک پاسخ