یک میلیارد و 286 میلیون کاربر موبایل در چین

0
1629
آمار یک میلیارد و 286 میلیونی کاربران موبایل در چین

در حالی که این روزها اکثر شرکت‌های موبایلی حتی چینی‌ها، کشور هند را به‌عنوان مقصد اولیه خود برای محصولات جدید انتخاب می‌‌کنند اما آمار کاربران موبایل هنوز کاملا به نفع پر جمعیت‌ترین کشور جهان است. در ماه گذشته کشور چین با یک میلیارد و 286 میلیون کاربر موبایل، با اختلاف فراوان در صدر کشورهای جهان در زمینه تعداد کاربران قرار گرفت.

این آمار از طریف وزارت تکنولوژی ارتباطات و صنعت چین (MIIT) اعلام شده که طبق آن اینک 94.5 درصد از جمعیت کل چین از موبایل استفاده می‌کنند. البته در این آمار مشخص نیست که معیار عدد اعلام شده تعداد افراد یا تعداد خط‌های فعال است چرا که طبیعتا هر شخص می‌تواند بیش از یک خط را در اختیار داشته باشد. مقایسه این رقم با آمار تلفن‌های ثابت این کشور نیز جالب به نظر می‌رسد؛ تعداد 249.43 میلیونی تلفن‌های ثابت چین تنها 18.3 درصد از جمعیت کل این کشور را تشکیل می‌دهد. البته در این مورد نیز معمولا از هر تلفن ثابت برای بیش از یک نفر استفاده می‌شود و هنوز نمی‌توان از برتری بی چون و چرای تلفن‌های همراه و حذف کامل تلفن‌های ثابت به‌خصوص در مناطق پر جمعیت کشوری همچون چین سخن گفت.

آمار یک میلیارد و 286 میلیونی کاربران موبایل در چین

تعداد کاربران موبایل در کشور چین هر ماه نزدیک به 0.4 درصد و هر سال نزدیک به 4.64 درصد رشد می‌یابد. از کل تعداد کاربران موبایل در این کشور در آخرین آمار، 485.26 میلیون یعنی نزدیک به 37.7 درصد به شبکه 3G متصل هستند. بیش از 68 درصد کاربران یعنی 875.2 میلیون نفر از آن‌ها از گوشی موبایل خود برای حضور در اینترنت بهره می‌برند و تبادل دیتای آن‌ها تنها در ماه دسامبر فراتر از 240 ترابایت بوده است.

برترین اپراتورهای این کشور به ترتیب تعداد کاربران شامل بزرگ‌ترین اپراتور جهان، China Mobile با 776 میلیون کاربر و 90 میلیون کاربر 4G LTE، اپراتور China Unicom با 285.7 میلیون کاربر و افزودن 1.15 میلیون کاربر 3G و 4G در ماه دسامبر و در نهایت اپراتور China Telecom با 185 میلیون کاربر و 2 میلیون کاربر 3G و 4G تنها در ماه دسامبر می‌شوند.

منبع

ارسال یک پاسخ