با AirPods جدید اپل و شارژر وایرلس آن آشنا شوید

0
1099
با AirPods جدید اپل و شارژر وایرلس آن آشنا شوید

نزدیک به دو سال و نیم پیش و در جریان رونمائی از آیفون 7 بود از هدست تمام‌بی‌سیم جدید خود با نام AirPods رونمائی کرد که 160 دلار قیمت داشت و پس از مدت کوتاهی منبع الهام بسیاری از سازندگان دیگر قرار گرفت تا جائی‌که برخی شرکت‌ها مثل شیائومی با معرفی هدست AirDots Pro این طراحی را تقریبا به طور کامل کپی کرده‌اند؛ امروز اما اپل طبق انتظار از AirPods جدید رونمائی کرد که مهم‌ترین ویژگی و خصوصیت آن را نه در خود دستگاه بلکه در کیس شارژینگ آن باید جست‌وجو کرد. AirPods جدید از لحاظ طراحی با تغییر خاصی روبرو نشده و تقریبا با همان شکل ظاهری پیشین در آن روبرو می‌شویم. تغییرات این هدست به جز کیس دلخواه شارژ بی‌سیم به دوام باتری و دسترسی آسان‌تر به Siri‌ تعلق دارد.

با AirPods جدید اپل و شارژر وایرلس آن آشنا شوید

جعبه شارژ بی‌سیم این مدل به عنوان اصلی‌ترین تغییر آن به استاندارد شارژ وایرلس Qi (با تلفظ چی) مجهز بوده و قرار دادن هدست‌ها درون آن برای آغاز شدن پروسه شارژین کفایت می‌کند. این هدست‌های جدید همچنان بدون این کیس شارژینگ مثل گذشته 159 دلار قیمت دارند اما اگر آنها را با این کیس تهیه کنید باید 199 دلار بپردازید. خبر خوب برای دارندگان فعلی این هدست‌ها نیز این است که می‌توان کیس شارژینگ جدید را به قیمت 79 دلار به صورت جداگانه تهیه کرد. این کیس البته مثل کیس شارژین عادی به پورت Lightning نیز مجهز است که می‌توان از آن در مواقعی که شارژر بی‌سیم در دسترس نیست به صورت عادی استفاده نمود.

با AirPods جدید اپل و شارژر وایرلس آن آشنا شوید

به عنوان یک تغییر دیگر، AirPods جدید برای احضار کردن سیری دیگر نیازی به ضربه زدن دوگانه ندارد و به صورت کاملا بی‌سیم می‌‌توان به این دستیار صوتی دسترسی داشت. تغییر دیگر اینکه اگر این ایرپاد را برای اتصال به دستگاه‌های مختلف مثل آی‌فون یا iPad مورد استفاده قرار می‌دهید، عملیات سوئیچ بین این دستگاه‌‌های مختلف به سرعت انجام می‌شود. ایرپاد جدید از چیپ جدید H1‌ بهره می‌برد و نسخه بلوتوث 4.2 مدل قبلی را نیز به ورژن 5 ارتقاء داده و بدین‌ترتیب دوام باتری آن در هنگام مکالمه، 50 درصد بهبود یافته است که این به معنای یک ساعت دوام بیشتر در مکالمه است. ایرپاد جدید از هم‌اینک از طریق سایت اپل در دسترس قرار دارد.

منبع

ارسال یک پاسخ