اطلاعات جدید HoloLens عینک هولوگرافیک مایکروسافت

0
2052
عینک هولوگرافیکی hololens

مایکروسافت در جلسه خبری هفته گذشته در معرفی نسخه جدید ویندوز 10 یک محصول بسیار هیجان‌انگیز دیگر را نیز به نمایش گذاشت که در صورت به واقعیت پیوستن، تجربه بی‌نظیری را ایجاد می‌کند. عینک واقعیت افزوده HoloLens از API هولوگرافیک ویندوز 10 استفاده می‌‌کند . برنامه‌نویسان می‌‌توانند از این API برای ساخت تصاویر چندوجهی، بازی و طراحی‌های CAD استفاده کنند.

این عینک واقعیت افزوده از ابزار پردازشی خود استفاده می‌کند و به هیچ گوشی، تبلت یا کامپیوتری برای پردازش نیاز ندارد و هیچ نوع سیمی نیز در آن دیده نمی‌شود. ساختار صوتی فوق‌العاده HoloLens، این عینک را قادر می‌سازد تا متوجه جهت صدا از هر سمتی بشود. همراه این عینک نرم‌افزاری به نام Holo Studio نیز معرفی شده است که پلتفرمی برای ساخت آبجکت‌های هولوگرافیکی در ویندوز فراهم می‌سازد. این ویدئوی رسمی مایکروسافت تصویر بهتری را از این عینک در اختیار قرار می‌دهد.

به تازگی CEO مایکروسافت، ساتیا نادلا در گفت‌وگو با مجله Wired جزئیات بیشتری را در مورد ویندوز 10 مطرح کرد که در این میان اطلاعات جدیدتری نیز از عینک HoloLens در اختیاز قرار گرفت.

عینک هولوگرافیکی hololens

عینک هولوگرافیکی hololens

عینک هولوگرافیکی hololens

به‌گفته وی مایکروسافت قصد دارد تا در ابتدا این پروژه را در اختیار سازندگان ایده در سرتاسر دنیا قرار دهد تا ضمن مشخص شدن مشکلات،‌ مرزهای جدید این فناوری نیز مشخص شود. بدین‌ترتیب پس از به بازار آمدن این دیوایس کارکردهای فوق‌العاده آن از پیش مشخص شده است. از جمله این کارکردهای هیجان‌انگیز می‌توان به انجام بازی‌های خاص سه بعدی و متحول کردن طراحی از طریق CAD اشاره کرد.

 

اطلاعات بیشتر را می‌توانید از طریق این ویدئو دنبال کنید.

 

منبع

ارسال یک پاسخ