کیت کت اینک روی 30 درصد گوشی‌های جهان

0
1445
ارتقا کیت کت به 30 درصد از اندرویدفون ها

آمار ماه اکتبر گوگل در زمینه نحوه توزیع ورژن‌های مختلف سیستم‌عامل اندروید روی گوشی‌های هوشمند منتشر شده است در این آمار با توجه به ورژن سیستم‌عامل می‌توان به میزان استفاده و محبوبیت آن در بین کاربران پی برد. این آمار  باتوجه به نحوه فعال‌سازی‌ها تا حدود زیادی با دقت همراه است. در لیست جدید نسخه کیت‌کت یا اندروید 4.4 به 30 درصد گوشی‌های هوشمند دنیا دست یافته است.

قدیمی‌ترین ورژن اندروید که همچنان در لیست آمارگیری گوگل جای دارد نسخه فرویو یا  Android 2.2 است که از حضور اولیه آن مدت‌های زیادی می‌گذرد. Froyo اینک در 0.6 درصد از گوشی‌های کاربران حضور دارد. در پله بعد به نسخه Gingerbread یا  Android 2.3 بر می‌خوریم که شامل دو ورژن 2.3.3 و 2.3.7 می‌شود که در 9.8 درصد از اسمارت‌فون‌های اندرویدی حضور دارد. در جایگاه بعدی این لیست نسخه‌های 4.0.3 و 4.0.4 یا Icecream sandwich قرار دارد که با وجود جدیدتر بودن نسبت به نسخه 2.3 در گوشی‌های کمتری حضور داشته و 8.5 درصد از این لیست را به خود اختصاص داده‌اند. بلاخره همانطور که می‌توان حدس زد بیشترین آمار در این میان به نسخه‌های مختلف اندروید Jelly Bean تعلق دارد که در نسخه‌های مختلف 4.2، 4.1 و 4.3 مجموعا به رقم 50.9 درصد دست پیدا کرده‌اند. این بین این سه بیشترین آمار به نسخه‌های مختلف 4.1 با 22.8 درصد تعلق دارد.

در نهایت آمار کیت‌کت یا اندزوید 4.4 نیز بلاخره به سطح قابل‌قبولی ارتقا یافته و اینک این سیسم‌عامل را در بیش از 30 درصد از گوشی‌های هوشمند اندرویدی می‌توان مشاهده کرد. از لولی‌پاپ یا اندروید 5 که در حال حاضر تنها در نکسوس 6 حضور دارد هنوز در این لیست خبری نیست.

ارتقا کیت کت به 30 درصد از اندرویدفون ها

منبع

ارسال یک پاسخ