Kyocera Proteus موبایلی که دستبند می‌شود

0
1721
اسمارت فون خمیده kyocera

بازار نمایشگرهای خمیده و انطاف‌پذیر این روزها بسیار داغ است و شرکت‌های نچندان مطرح در صنعت نمایشگر نیز تولیدات کانسپت یا مفهومی خود را برای جلب توجه تولید‌کنندگان ارائه می‌کنند. یکی از جالب‌ترین ایده‌های مطرح شده در این زمینه نمایشگر Proteus از شرکت زاپنی Kyocera است که تا اندازه‌ای انعطاف‌پذیر است که می‌تواند مشابه یک دستبند روی دست قرار بگیرد.

Kyocera از نزدیک به 4 سال پیش در حال تولید نمایشگرهای خمیده برای اسمارت‌فون‌ها بوده و اینک پس از گذشت این مدل طولانی ظاهرا به نتیجه ایده‌آل در این زمینه رسیده است. تولید جدید این شرکت یعنی Proteus که در بزرگ‌ترین نمایشگاه کالای مصرفی ژاپن موسوم به CEATEC به نمایش گذاشته شد از ساختار مدرن بدون bezel یا حاشیه کنار صفحه‌نمایش بهره می‌برد و با طراحی براساس فناوری جدید تنها در هنگام فعال بودن حالت انعطاف‌پذیر به خود می‌گیرد و در دیگر زمان‌ها حالت فلت یا صاف دارد. نکته جالب و منحصر به فرد در مورد این نمایشگر و عامل تفاوت آن با دیگر نمونه‌های خمیده نظیر G Flex حالت دوگانه آن است که می‌تواند هر دو حالت فلت و دسبتند خمیده شود.

در این اسمارت‌فون خمیده از سنسورهای بیومتری (ضربان قلب و…) استفاده شده و المان‌های پیزوالکتریکی در ساختار آن امکان تولید الکتریسیته از پروسه خمیدگی پنل را دارند. همانطور که می‌توان حدس زد تولیداتی از این دست با وجود جذابیت فراوان همچنان فاصله فراوانی تا حضور در بازار پیش رو دارند.

اسمارت فون خمیده kyocera

منبع

ارسال یک پاسخ