منوی Setting اندروید بعدی این شکلی خواهد بود

0
3340
تصاویر اندروید N

در حالی که کمتر از دو هفته دیگر تا کنفرانس توسعه‌دهنده‌گان گوگل موسوم به Google I/O زمان باقی ست خبرهای تازه‌ای در مورد نسل بعدی سیستم‌عامل این شرکت که به رسم دو سال گذشته این بار اندروید N نامیده می‌شود منتشر شده است. خبرهای تازه در مورد این سیستم‌عامل به منوی Setting و تصاویر برخی تغییرات ایجاد شده در این قسمت تعلق دارد.

چندی پیش در اولین طیف رخته اطلاعات در مورد نسل بعدی سیستم‌عامل اندروید، قسمت نوتیفیکیشن به نمایش گذاشته شد. در این قسمت طبق تصاویر ارائه شده اولین نکته قابل توجه به ساختار صفحه صفحه اعلان‌های برنامه‌ها در زیر تاگل‌های نوتیفیکیشن تعلق دارد که دسترسی به آنها را در هنگام روبرو شدن با یک لیست بلند بالا آسان‌تر می‌سازد.

Android-N Android-N

در عکسی دیگر در همین رابطه در صفحه‌ای که تنها اعلان برنامه‌ها را می‌توان مشاهده کرد یک نوار از تاگل‌های مهم نیز دیده می‌شود که ظاهری همانند اندروید 4.0 یا Ice Cream Sandwich دارد.

تصاویر اندروید N

خبرها و تصاویر امروز در مورد اندروید بعدی (که فعلا با کد نام Android N شناخته می‌شود) به منوی Setting آن تعلق دارد. در این تصاویر اولین تغییر مشهود حذف خطوط مابین آیتم‌هایی ست که به یک دسته‌بندی تعلق دارند و از این پس ظاهرا این خطوط جداکننده تنها بین دسته‌بندی‌های مختلف دیده می‌شوند. تغییر دیگر به ارائه اطلاعاتی کوچک و کوتاه در زیر برخی آیتم‌ها تعلق دارد که موقعیت فعلی آن تنظیم یا اطلاعات دیگری در مورد آن (همچون دوام باتری باقی مانده) را نشان می‌دهد.

Android-N Android-N Android-N

یک نکته کاملا جدید دیگر افزوده شدن آیکون سه خط در کناره سمت چپ بالای صفحه‌نمایش است که به آن منوی همبرگری نیز گفته می‌شود این آیکون که پس از وارد شدن به هر آیتم در Setting و سپس یک پله پایین‌تر رفتن در آن تنظیم ظاهر می‌شود. ترتیب آیکون‌های این منو شباهت نزدیکی با آنچه در صفحه اصلی منوی Setting دیده می‌شود دارد.

تصاویر اندروید N

منبع 1

منبع 2

ارسال یک پاسخ