مک‌بوک پرو 15 و iMac ارزان‌تر جدید معرفی شدند

0
1152
معرفی مک بوک پرو آی مک جدید اپل

شرکت اپل امروز از مدل تازه‌ای مک‌بوک پروهای این شرکت نسخه رتینا 2015 همراه با مدل تازه‌ای از کامپیوتر رومیزی iMac را با صفحه‌نمایش 5K و قیمتی ارزان‌تر از گذشته رونمایی کرد. مهم‌ترین خصوصیت مک‌بوک جدید معرفی شده نبت به گذشته به ترک‌پد متفاوت آن تعلق دارد که این بار از ویژگی Force Touch یعنی شناسایی میزان شدت لمس شدن، پشتیبانی می‌کند.

فورس تاچ البته گزینه تازه‌ای برای یک مک‌بوک اپل نیست و پیش از این نیز از این قابلیت در مک بوک جدیدا معرفی شده و مک‌بوک پرو نسخه 13 اینچی استفاده شده بود. این البته تنها تغییرات ایجاد شده در مک‌بوک 15 اینچی جدید نبوده و همراه با آن حافظه فلش سریع‌تر و دوام بالاتر باتری نیز در دسترس کاربران قرار می‌گیرد.  این مک‌بوک در دو نسخه مختلف به فروش می‌رسد که در اولی از پردازنده Intel Core i7 با فرکانس 2.2 گیگاهرتز استفاده شده که با کمک فناوری توربو،‌فرکانس آن تا 3.4 گیگاهرتز نیز قابل افزایش است. در بخش گرافیک این مدل از قطعه Intel Iris Pro Graphics استفاده شده و 16 گیگ RAM همراه با 256 گیگابایت حافظه SSD دارد. در مدل دیگر با پردازنده نسبتا سریع‌تری روبرو هستیم که از نوع Core i7 با فرکانس 2.5 گیگاهرتز بوده و در حالت توربو فرکانس آن تا 3.7 گیگاهرتز نیز قابل افزایش است. در این مدل علاوه بر گرافیک آن‌بورد Intel Iris Pro از گرافیک اختصاصی AMD Radeon R9 M370X دارای 2 گیگابایت حافظه GDDR5 نیز استفاده شده است.   حافظه رم همچنان 16 گیگ است اما حافظه SSD دستگاه به 512 گیگابایت افزایش پیدا کرده است.

مک‌بوک پرو 15 و iMac - معرفی مک بوک پرو آی مک جدید اپل

سرعت حافظه بکار گرفته شده در هر دوی این مدل‌ها، به گفته شرکت سازنده 2.5 برابر مدل‌های پیشین است و به 2GBps می‌رسد. در زمینه دوام باتری نیز با بهبود یک ساعته دوام باتری روبرو می‌شویم و این بار می‌توان تا 9 ساعت به مرور وایرلس وب و تا 9 ساعت تماشای ویدئو از طریق iTunes اقدام کرد.  قیمت این دو مدل به ترتیب 1999 و 2499 دلار  تعیین شده است.

مک‌بوک پرو 15 و iMac - معرفی مک بوک پرو آی مک جدید اپل

اپل در کنار دو مک‌بوک پرو معرفی شده، از نسخه جدیدی از کامپیوتر دسک‌تاپ iMac دارای صفحه‌نمایش 5K نیز رونمایی کرد. این مدل دارای پروسسور چهار هسته‌ای اینتل Core i5 با فرکانس 3.3 گیگاهرتز است که سرعت آن در حالت توربو به 3.7 گیگاهرتز می‌رسد. گرافیک AMD Radeon R9 M290 با 2 گیگابایت حافظه اختصاصی همراه با 8 گیگابایت رم و 1 ترابایت حافظه هارد دیسکی، سایر مشخصات این آی‌مک را که با قیمت 1999 دلار به فروش می‌رسد تشکیل می‌دهند.

منبع

ارسال یک پاسخ