دوربین بدون آینه پاناسونیک : Lumix DMC-G7

0
2116
معرفی دوربین مایکرو فورترد G7 پاناسونیک

بخش تصویری و مرتبط با دوربین شرکت پاناسونیک همواره به دلیل تجربه بالا در زمینه فیلم‌برداری مشهور بوده است و دوربین‌های به ظاهر عکاسی این برند همیشه در زمینه فیلمبرداری، یک سر و گردن از رقبا بالاتر قرار دارند. این شرکت امروز دوربین تازه‌ای به نام Lumix DMC-G7 را در کلاس مایکرو فور تردها با فیلم‌برداری 4K به معرض نمایش گذاشت

Lumix DMC-G7 یک دوربین بدون آینه در کلاس Micro Four Thirdها محسوب می‌شود که بسیاری از مشخصات خود را از دوربین فوق‌ پیشرفته GH4 به عاریت گرفته است. از جمله این موارد می‌توان به ویژگی Depth from Defocus، Low Light AF و Starlight AF اشاره کرد. از بین این خصوصیت‌ها، Low Light AF برای ایجاد فوکوس در نقاط با نور اندک بدون نیاز به بهره گرفتن از نور اتوفوکوس به کار گرفته شده می‌شود و Starlight AF نیز امکان برداشت تصویر از آسمان و ستارگان با فوکوس خودکار را فراهم می‌کند.

Lumix DMC-G7 - لومیکس - دوربین مایکرو فورترد G7 پاناسونیک

نمایشگر LCD بخش پشتی دوربین لومیکس DMC-G7 دارای وضوح 1 میلیون و 40 هزار نقطه است در حالی که چشمی الکترونیکی OLED آن 2 میلیون و 360 هزار نقطه وضوح دارد.

اما ویژگی اصلی دوربین Lumix DMC-G7 همانطور که در ابتدا اشاره شد، برداشت ویدئو با وضوح 3840×2160 پیکسل یا 4K‌ با 30 فریم در ثانیه است. با کاهش وضوح به 1080p نرخ برداشت فریم تا 60fps نیز قابل افزایش است. یک خصوصیت جالب این دوربین، استخراج عکس از فیلم 4K و سپس ذخیره آنها به عنوان یک عکس 8 مگاپیکسلی است. سه حالت نیز برای عکاسی پی‌در‌پی 4K یا burst در نظر گرفته شده که در اولی تا زمانی که دکمه شاتر فشرده نگه داشته می‌شود عکس پی در پی با نرخ 30 فریم در ثانیه برداشت می‌شود؛‌ در حالت دوم، کاربر در لحظه ابتدا و انتهای برداشت تصاویر پی در پی، دکمه شاتر را می‌فشارد و در حالت سوم نیز دوربین به صورت خودکار 60 فریم قبل و بعد از فشردن دکمه شاتر برداشت می‌کند.

Lumix DMC-G7 - لومیکس - دوربین مایکرو فورترد G7 پاناسونیک

دوربین Lumix DMC-G7 در ماه ژوئن به دو رنگ مشکی و خاکستری با لنز کیت 42-14 میلیمتری و با قیمت 799.99 دلار و با کیت لنز 140-14‌ میلیمتری با قیمت 1099.99 دلار به بازار عرضه می‌شود.

منبع

ارسال یک پاسخ