apple iphone 7 : از حذف جک هدست تا باتری جدید

0
2921
خبرهای جدید در مورد آیفون 7

apple iphone 7: تا زمان رونمایی از آیفون جدید اپل حداقل نزدیک به 2 ماه زمان باقی است در این زمان بار دیگر سیل اطلاعات تایید نشده از منابع مختلف در حال انتشار است اما در یکی دو روز گذشته برخی خبرهای جدید از منابع قابل اطمینان منتشر شده که دورنمای تازه‌ای را برای این گوشی تصویر می‌کنند. با ما همراه شوید تا با هم تمامی این اطلاعات را مرور کنیم.

اولین خبر درمورد apple iphone 7 به نام آن تعلق دارد که شاید آیفون 7 نباشد! طبق یک خبر البته هنوز تایید نشده اپل قصد دارد این نام را برای سال 2017 و همزمان با دهمین سالگرد ساخت آیفون در این مجموعه حفظ کند. طببیعتا در حال حاضر نمی‌توان در مورد صحت و سقم این خبر اظهارنظر کرد و به همین علت همچنان چاره‌ای نداریم جز اینکه این گوشی جدید را  iphone 7 بنامیم.

apple iphone 7 - خبرهای جدید در مورد آیفون 7

در خبر بعدی رنگ‌های گوشی apple iphone 7 خبرساز شدند؛ پس از اینکه برخی خبرها از امکان ارائه یک آیفون کاملا سیاه‌رنگ سخن گفتند، انتشار تصویری که ادعا شده تمامی رنگ‌های آیفون 7 را به نمایش می‌‌گذارد آب سردی بر پیکر دوست‌داران رنگ مشکی این گوشی که از آیفون 4S به این سو دیگر آیفونی را با این رنگ ندیده‌اند ریخت. این تصویر که در پایین مشاهده می‌شود همان رنگ‌های استاندارد آیفون‌های اخیر اپل را نشان می‌دهد و در صورت صحت، هیچ رنگ تازه‌ای در آنها دیده نمی‌شود.

apple iphone 7 - خبرهای جدید در مورد آیفون 7

پیش از این بارها وجود یا حذف جک هدست در آیفون 7 سوژه خبرهای متعددی شده بود و بسیاری از منابع از حذف آن و برخی منابع دیگر از وجود آن خبر می‌دادند حالا دو سند جدید به روشنی از حذف جک هدست در apple iphone 7 خبر می‌دهند. سند اول یک ویدئوی کوتاه 6 ثانیه‌ای است که در شبکه اجتماعی Weibo منتشر شده و در آن شاسی گوشی به نمایش گذاشته می‌شود. در این ویدئو در شاسی پایینی اثری از جک هدست دیده نمی‌شود و ظاهرا دو خروجی اسپیکر برای این بخش در نظر گرفته شده است.

 

 

سند دیگری که بازهم در Weibo منتشر شده و همزمانی آن با سند قبلی احتمال حذف جک 3.5 میلیمتری هدست را تقویت می‌کند، انتشار تصاویر هدست‌های EarPod اپل با رابط Lightning است که مستقیما درون پورت USB گوشی قرار می‌گیرند.

خبرهای جدید در مورد آیفون 7

خبر آخر که البته به لحاظ اهمیت شاید برای کاربران از سایرین مهم‌تر نیز باشد به باتری گوشی تعلق دارد. لیکر معروف OnLeaks که پیش از این خبرهای متعدد و البته درستی را پیش از معرفی رسمی منتشر کرده است روز گذشته اعلام کرد که آیفون 7 یعنی نسخه 4.7 اینچی آیفون بعدی اپل با بیش از 14 درصد ارتقا ظرفیت باتری از یک باتری جدید 1960mAh بهره می‌برد که در صورت صحت مطمئنا تاثیر محسوسی بر دوام این گوشی که همواره یکی از مشکلات عمومی آیفون‌ها محسوب می‌شود خواهد داشت.

البته ذکر این نکته ضروری است که ارتقا ظرفیت باتری لزوما به معنای ارتقا دوام باتری نیست چرا که افزوده شدن سخت‌افزارهای جدید همچون دوربین‌های دستگاه می‌تواند این تاثیر را خنثی کند.

منبع 1

منبع 2

منبع 3

منبع 4

منبع 5

ارسال یک پاسخ