عملی شدن وعده اپل iOS 8.3 beta 3 عمومی شد

0
1384
ارائه نخستین ورژن بتای عمومی ios 8.3

نزدیک به 3 هفته پیش شرکت اپل با اعلام انتشار عمومی نسخه‌های بتای بعدی سیستم عامل اپل طرفداران خود را هیجان زده کرد. اپل تا پیش از این هیچگاه نسخه‌های اولیه یا بتای سیستم‌عامل خود را تا قبل از نهایی شده در اختیار کاربران عادی قرار نمی‌داد و این نسخه‌ها تنها به دولوپرهای این برند تعلق داشت. این وعده بالاخره عملی شده و iOS 8.3 Beta 3‌ امروز در اختیار عموم قرار گرفت.

اپل تا پیش از این دو ورژن بتا از iOS 8.3 را در اختیار دولوپرها و برنامه‌نویسان قرار داده بود و امروز نیز نسخه بتای سوم را معرفی کرد. تا اینجای کار تفاوتی نسبت به گذشته دیده نمی‌شود اما یک نکته مسیر این ورژن بتا را از تمامی نسخه‌های بتای سیستم‌عامل iOS جدا می‌کند. همراه این ورژن نسخه دیگری نیز برای دانلود عموم در نظر گرفته شده که از آن با نام iOS 8.3 Public Beta یاد می‌شود. سایت اختصاصی اپل بدین منظور به گونه تغییر یافته که گزینه Public beta نیز در آن دیده می‌شود. برای استفاده از این ورژن ابتدا نیاز به Sign-up در این سایت است و سپس می‌توان به ورژن بتای iOS 8.3 برای دانلود دست پیدا کرد. به دلیل ازدحام سایت ممکن است  نیاز باشد این پروسه چندین بار تکرار شود.

ارائه نخستین ورژن بتای عمومی ios 8.3

پس از ثبت‌نام در این سایت باید ابتدا از دیوایس خود در iTunes بک آپ کلی تهیه کرد و سپس فایل تنظیمات (Configuration Profile) را از سایت اپل دانلود کرد پس از انتقال این فایل، آپدیت بتا در نوتیفیکیشن‌های Software update ظاهر می‌شود. در هر لحظه‌ای که نیاز به بازگشت به نسخه قبلی سیستم‌عامل احساس شود نخست باید ورژن بتا کاملا از روی دستگاه پاک شود سپس آخرین نسخه Stable از iOS روی سیستم نصب شده و در آخر نیز با کمک بک آپی که در ابتدا تهیه شده بود، دیوایس به حالت ابتدایی خود باز گردد. البته اپل این قول را داده است که در صورت داشتن نسخه بتا نیز به محض ارائه ورژن نهایی iOS 8.3، آین آپدیت در لیست آپدیت‌های در دسترس برای سیستم‌عامل ظاهر می‌شود.

از گزینه‌های جدید حاضر در بتای سوم iOS 8.3 باید به اپلیکیشن جداگانه اپل واچ (که البته در iOS 8.2 نیز حضور دارد) و برخی تغییرات در منوی پیام‌ها اشاره کرد. در این نسخه منوی پیام‌ها گزینه تازه‌ای به نام Conversation list filtering را دارد که با اضافه کردن tab تازه‌ای در این منو، گفت‌وگوهای صورت گرفته با افراد درون دفترچه تلفن را از سایرین جدا می‌کند. گفت‌وگوهای با افراد ناشناس همچنین از این پس لینک تازه‌ای به نام Report junk را دارد که می‌توان در صورت تمایل یک گفت‌وگو را به اپل از طریق آن گزارش داد. به جز این موارد مطمئنا در این نسخه از iOS نیز باگ‌های متعددی برطرف شده‌اند.

منبع

ارسال یک پاسخ