زلزله سونی را کنار زد. LG دوربین آیفون 7 را می‌سازد؟

0
1637
امکان انتخاب ال جی به جای سونی در ساخت دوربین آیفون 7

روزی دیگر و خبری دیگر در مورد آیفون‌های بعدی شرکت اپل. خبر امروز به احتمال کنار گذاشته شدن سونی از لیست اپل برای ساخت ماژول دوربین در آیفون 7 حکایت دارد. در این خبر که طبیعتا امکان تایید و یا رد آن در این مرحله وجود ندارد به جایگزینی LG در این لیست به جای سونی اشاره شده است. طبق این گزارش آیفون 7 قرار است بالاخره به لرزه‌گیر اپتیکال در دوربین مجهز شود.

خبر جدید در این رابطه از سوی یک موسسه تحقیقاتی ژاپنی به نام Nomura Securities منتشر شده که در طی آن به شرایط سخت سونی برای قرار گرفتن در لیست اپل اشاره شده است. مشکلات سونی در این رابطه از زلزله ماه می سال 2016 در شهر کوماموتو در جنوب ژاپن آغاز شد که در طی آن یکی از واحد‌های تولیدی سونی با آسیب روبرو شد. این واحد تولیدی همانطور که در همان ابتدا نیز اشاره شد به کار ساخت سنسورهای دوربین مشغول بوده و طبق گزارش اخیر ظاهرا ساخت دوربین برای آیفون 7 در این واحد انجام می‌شده است.

امکان انتخاب ال جی به جای سونی در ساخت دوربین آیفون 7

این گزارش در ادامه به انتخاب LG در صورت ادامه‌دار بودن مشکل سونی از سوی اپل اشاره کرده است که در گذشته نیز سابقه همکاری‌‌هایی را با اپل در کارنامه خود دارد. یکی دیگر از مواردی که در گزارش مذکور به آن اشاره شده حضور قابلیت لرزه‌گیر اپتیکال در iPhone 7 است که در دو نسل قبلی این کلاس یعنی iPhone 6 و iPhone 6s حضور نداشت و این قابلیت تنها به نسخه‌های پلاس و بززگ‌تر این ورژن‌ها محدود شده بود. در این نسخه اما در صورتی که احتمالات و شایعات در مورد iPhone 7 Plus با حقیقت روبرو شود با دو دوربین در نسخه بزرگ‌تر این رده روبرو می‌شویم که به احتمال زیاد لرزه‌گیر اپتیکال بخشی از امکانات این دو دوربین نیست و اپل برای متقاعد کردن خریداران نسخه کوچک‌تر آیفون خود گزینه لرزه‌گیر اپتیکال را به iPhone 7 افزوده است.

منبع

ارسال یک پاسخ