اپل و انتشار نسخه‌ بتای عمومی برای iOS 8.3 و iOS 9

0
1792
انتشار نسخه‌های بتای عمومی برای iOS 8.3 و iOS 9

کافی‌ست یک بار از محصولات اپل استفاده کنید تا با رویه انحصاری و بسته این شرکت از نزدیک آشنا شوید. در یکی از این جنبه‌ها، این برند هیچگاه به کاربران عادی اجازه تست و اجرای نسخه‌های بتای سیستم‌عامل iOS را نمی‌دهد این رویه اما ظاهرا در حال تغییر است و به‌گفته برخی منابع آگاه در دو نسخه آینده این سیستم‌عامل یعنی iOS 8.3 و iOS 9 ورژن بتا در اختیار افراد عادی نیز قرار می‌گیرد.

منبع افشا کننده این تصمیم جدید اپل در این زمینه تا حدودی مطمئن به نظر می‌رسد و به احتمال فراوان این خبر به واقعیت نزدیک می‌شود. تا پیش از این این ورژن‌ها با پرداخت هزینه 99 دلاری در سال تنها در اختیار توسعه‌دهنده‌گان اپل قرار می‌گیرد و افراد عادی به آن دسترسی نداشتند حتی برخی اوقات بعضی از این توسعه‌دهندگان اقدام به فروش این نسخه‌های بتا می‌کردند که شاید یکی از دلائل تغییر سیاست اپل به همین موضوع ارتباط داشته باشد البته نگفته پیداست که این اصلی‌ترین و تنها دلیل این اقدام نمی‌توان باشد.

انتشار نسخه‌های بتای عمومی برای iOS 8.3 و iOS 9

مهم‌ترین دلیل این مسئله را باید در مشکلات و باگ‌های حاضر در نسخه هشتم سیستم‌عامل iOS جست‌وجو کرد که اپل را به دردسرهای فراوانی انداخت به همین علت این شرکت تمایل دارد تا تعداد بیشتری از افراد به تست نسخه‌های بتا و یافتن مشکلات آن مشغول شوند. البته هنوز این موضوع کاملا آزاد نشده است و در صورت به حقیقت پیوستن این خبر نیز تنها 100 هزار نفر می‌توانند این ورژن‌های بتا را تست کنند. اپل قرار است نخستین نسخه بتای عمومی iOS 8.3 را در اواسط مارچ ارائه دهد که تقریبا با نسخه سوم در اختیار developerها همزمان خواهد بود. این مسئله ظاهرا به iOS 8.3 نیز محدود نبوده و iOS 9 نیز از آن سود می‌برد. اپل طبق روال iOS 9 را در ماه ژوئن در WWDC معرفی کرده و سپس نسخه پابلیک بتای آن را در تابستان ارائه می‌کند در نهایت نیز نسخه نهایی این ورژن در پائیز 2015 در دسترس قرار می‌گیرد.

منبع

 

ارسال یک پاسخ